Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун домоглася відкриття кримінальної справи проти судді, який заборонив звільняти Амосову

ДБР зовобв'язане відкрити провадження.

Печерський районний суд Києва зобов'язав Державне бюро розслідувань зареєструвати заяву в. о. голови міністерства охорони здоров'я Уляни Супрун про злочин, вчинений суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Євгенієм Абловим.

Про це Супрун повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Очільниця МОЗ нагадала, що Аблов у грудні минулого року зупинив дію наказу про звільнення Катерини Амосової з посади ректора медуніверситету ім. О. Богомольця.

"Фактично суддя заборонив будь-кому керувати університетом окрім Катерини Амосової", – зазначила Супрун.

Після того рішення чиновниця написала у Facebook, що воно є прямим свідченням суддівського свавілля, і навела загальновідомі факти з біографії судді: рішення про розгін "беркутом" Майдану, статки Аблова та підозра судді у незаконному збагаченні.

Суддя Аблов у відповідь на це звернувся до Генеральної прокуратури України, Печерського районного суду Києва та Вищої ради правосуддя, звинувачуючи Супрун у тиску на нього. Скаргу судді відхилили як несуттєву.

"Аблову вже було відомо, що його скарга про втручання та тиск на нього була відхилена як несуттєва. Завідомо він подавав заяву про начебто скоєний мною злочин та обґрунтував таке повідомлення фактами, яких не існувало", – написала Уляна Супрун.

У березні очільниця МОЗ подала заяву до ДБР, що це кримінальне порушення з боку судді Аблова. Але відомство відмовилось відкривати кримінальне провадження, тож Супрун оскаржила це рішення у суді.

"Коли ми говоримо про реформу судів, важливо розуміти, що треба виганяти недоброчесних суддів і створювати нові суди, а не створювати нові суди і залишати там злочинців у мантіях. Будь-які системні зміни в Україні потребують чесних судів та суддів. І відповідальності для нечесних", – написала Супрун.

Нагадаємо, 14 січня колишня очільниця Національного медичного університету ім. Богомольця Катерина Амосова та її прихильники  штурмували навчальний заклад, щоб повернути Амосовій посаду.

Ще 1 жовтня 2018 року через невиконання Катериною Амосовою законних вимог Державної аудиторської служби МОЗ України вдруге розірвало із нею контракт. Це сталося після того, як міністерство поновило екс-керівницю закладу на посаді ректора НМУ на виконання рішення суду від 20 вересня.

Публічні суперечки між МОЗ і Амосовою почалися ще у лютому. Тоді через зрив ліцензійного іспиту МОЗ тимчасово відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася. Амосова називала відсторонення незаконним, а згодом суд поновив її на посаді.

МОЗ подало апеляцію через поновлення на посаді ректора Богомольця – Амосову повторно відсторонили. 30 березня комісія МОЗу визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою. Згодом її звільнили з посади ректора за невиконання умов контракту.

ВідеоАмосова з прихильниками намагалася штурмувати медуніверситет Богомольця - Супрун

Чоловіки міцної статури зранку почали пробиватися через прохідну навчального закладу. Відео штурму поширила на своїй сторінці у Twitter Уляна Cупрун.

Амосова з прихильниками намагалася штурмувати медуніверситет Богомольця - Супрун

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції