Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун кумедно спростувала міф про загоювальні властивості перекису водню

За словами очільниці МОЗ, справжнє призначення розчину - не загоювати і не знезаражувати рани.

Те, що рану можна помастити перекисом водню, і це допоможе їй швидко загоїтися — міф.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

"3% розчин перекису водню — який багато сімей використовують як засіб першої й часто єдиної допомоги при невеличких пораненнях — не загоює і не знезаражує рани. Якщо почитати спеціалізовану міжнародну літературу — ви не знайдете жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран", - наголосила вона.

За словами Супрун, подіяти проти інфекції може більш концентрований розчин (від 30% і вище), проте тоді людина отримає хімічний опік.

"Сумнівною також є властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2. На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що "при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів", - додала очільниця МОЗ.

Водночас Супрун пояснила, що перекис водню є ефективним для механічного очищення рани, проте з тим самим результатом можна промити її прохолодною або теплою проточною водою, так само корисний розчин і в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.

"Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється, може потрапити до судин та перекрити проток крові)", - заявила вона.

#Фактдня: те, що рану можна помастити перекисом водню та це допоможе їй швидко загоїтися — міф. 3% розчин перекису...

Опубликовано Уляна Супрун 16 марта 2018 г.

Нагадаємо, раніше Супрун пояснила нову модель виклику лікарів додому. За словами очільниці МОЗ, нова модель виклику лікаря додому почне працювати вже від квітня, коли пацієнти виберуть своїх лікарів і підпишуть з ними декларації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції