Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун натякнула, що закон про трансплантації запрацює з пересадок нирок

У МОЗі пообіцяли ретельно все порахувати і запустити процес якомога швидше.

Верховна Рада ухвалила довгоочікуваний закон про трансплантацію, що має розблокувати цю галузь медицини та врятувати численних пацієнтів, які не можуть дозволити собі пересадку органів за кордоном. Закон дозволяє пересадку органів та біоматеріалу від донорів, які за життя підписали згоду на це, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Якщо людина письмово не дала такої згоди, дозволити вилучати в неї біоматеріали після смерті можуть близькі родичі.

ВідеоВерховна Рада ухвалила довгоочікуваний закон про трансплантацію

Трансплантації та посмертному донорству в Україні таки бути, втім, лише за прижиттєвої згоди людини. Верховна Рада ухвалила довгоочікуваний закон про трансплантацію, який має розблокувати цю галузь медицини та врятувати численних пацієнтів, які не можуть дозволити собі пересадку органів за кордоном.

Верховна Рада ухвалила довгоочікуваний закон про трансплантацію

"Ми готувалися до того, що закон буде прийнятий. І на цьому році ми навіть вклали 112 мільйонів гривень у програму трансплантації. Нам залишилося, щоби завершити розрахунки, скільки коштує послуга трансплантації нирок, і тоді вже є п’ять лікарень, які можуть ці трансплантації робити", - розповіла очільник міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Закон забороняє купівлю чи продаж біоматеріалів та вилучення органів із тіл людей, загиблих під час бойових дій. Пересадку органів від живого донора дозволено лише між родичами та в разі перехресного донорства. Нові правила запрацюють із наступного року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції