Супрун пояснила, до чого призведуть правки до законопроекту про медреформу

Замість єдиних, прозорих та зрозумілих тарифів для всіх громадян з єдиними співоплатами, в Україні залишиться нелегальний ринок медичних послуг та хабарі.

Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун детально розповіла про те, до чого призведуть правки у законопроекті про медреформу.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо коротко - замість реформи охорони здоров'я ми отримаємо імітацію змін. Замість міжнародних протоколів ми залишимо лікування радянськими методиками. Замість того, щоб гроші ходили за пацієнтом, вони далі будуть ходити за чиновником", - написала Супрун.

Також вона додала, що замість єдиних, прозорих та зрозумілих тарифів для всіх громадян з єдиними співоплатами, в Україні залишиться нелегальний ринок медичних послуг та хабарі.

Своєю чергою, на "Українській правді" зазначається, що після опрацювання близько 900 правок від 76 народних депутатів закон зазнав суттєвих змін.

За словами Супрун, робоча група внесли три великі зміни, що значно впливають на суть законопроекту.

1. Вилучені положення про запровадження міжнародних настанов шляхом визнання їх джерел. Натомість пропонувалися різні варіанти адаптації їх національними структурами (Академія наук, профільні асоціації).

2. Пропонується включити положення про фінансування первинної ланки через механізм субвенції.

3. Вилучено поняття про співоплату за медичні послуги. Передбачаються тільки послуги, які держава покриває на 100% (зелений список), і послуги, які пацієнт оплачує повністю (червоний список).

ВідеоМедична революція в Україні: як працюватиме нова реформа

Окрім того, Супрун пояснила, чому це критично.

По перше, визнання міжнародних настанов лікування та діагностики. "Відмова від визнання міжнародних медичних настанов (протоколів) означає, що українців і далі лікуватимуть не за міжнародними стандартами, а так, як хочуть, продовжать нав'язувати застаріле лікування та ліки, замість нових підходів та практик, які використовують в розвинутих країнах", - каже Супрун.

По-друге, передача бюджетів на первинну допомогу через механізм субвенції місцевим органам самоврядування повністю розриває систему охорони здоров'я на дві частини.

"Єдині, прозорі та зрозумілі тарифи для всіх громадян з єдиними співоплатами. Це має створити  повністю легальний ринок медичних послуг, на якому кожен громадянин фінансово захищений настільки, наскільки всі інші і кожен може впливати на своє лікування", - додала Супрун.

Написала більш детально про те, до чого призведуть правки у законопроекті про медреформу. Якщо коротко - замість реформ...

Опубліковано Уляна Супрун 12 липня 2017 р.

Супрун, зокрема, вимагає залишити суть медичної реформи та інструментарій системи незмінним, згідно законопроекту, який розробила команда Міністерства охорони здоров'я, народних депутатів (з 8 комітетів та 8 фракцій і груп Верховної Ради), міжнародних експертів і за який проголосувала Верховна Рада у першому читанні.

ВідеоМОЗ заявило, що медична реформа під загрозою зриву

Нагадаємо, Верховна Рада з третьої спроби ухвалили законопроект, який має запустити в Україні медичну реформу. За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували 227 народних обранців. Спочатку у першому читанні  за документ проголосували лише 224 народних обранців, а на повторному голосуванні 218 нардепів. 

Окрім цього, український парламент не зміг ухвалити у першому читанні урядовий законопроект про зміни у фінансування медичних послуг. За законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6329) у першому читанні проголосували 163 нардепа. 

Нещодавно активісти вимагали від народних депутатів прийняти пакет законопроектів, який запустить медреформу. "Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи - це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров'я. Вся Україна звертається до депутатів - голосуйте за життя!", - повідомила Супрун. 

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень. 

Залиште свій коментар