Супрун пояснила, як медреформа виправить жахливий стан українських лікарень

Влада має намір створити госпітальні округи, до яких входитимуть відповідні заклади лікування. 

Покращення стану лікарень в Україні розпочнеться після медичної реформи, старт якій має дати парламент сьогодні, 7 вересня.

За словами виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, по всій державі будуть створені госпітальні округи, де на регіональному рівні будуть удосконалювати мережу лікарень. "Це обрання лікарень, які будуть центральними і вкладатимемо туди інвестиції, щоб вони були в кращому стані", - повідомила Супрун.

Коментуючи незадовільний стан лікарні в Генічеську Херсонської області, очільниця МОЗ заявила, що цей медзаклад входить до таких округів. "Друга зміна полягає в тому як ми будемо оплачувати медичну допомогу. Коли ми будемо оплачувати за послуги, тоді сама лікарня, яка не буде комерційним підприємством, зможе вкладати кошти у себе. Гроші, які залишаються після зарплати і закупівлі ліків. Тоді вони зможуть покращитися. Місцева влада зможе інвестувати у лікарні, бо тоді вони не будуть оплачувати комуналку тощо", - сказала в ефірі "Сніданку з 1+1" Уляна Супрун.

Вона додала, що гроші будуть передбачатися і через прорахунок у послугах. "Як я казала, на лікарів буде 250% середньої зарплати. Так само буде закладено у послугах, щоб вони залишились в інвестиціях на лікарню. Чи то ремонт, чи то апаратура", - констатувала вона.

Зазначимо, що Верховна Рада повинна сьогодні, 7 вересня, розглянути пакет законопроектів медичної реформи. Ключові її пункти такі: гроші ходять за пацієнтом, лікарям платять за надані послуги, страхова медицина, вибір сімейного лікаря, міжнародні протоколи лікування.

ВідеоУляна Супрун розповіла про нову медичну реформу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: