Супрун пояснила, як медреформа виправить жахливий стан українських лікарень

Влада має намір створити госпітальні округи, до яких входитимуть відповідні заклади лікування. 

Покращення стану лікарень в Україні розпочнеться після медичної реформи, старт якій має дати парламент сьогодні, 7 вересня.

За словами виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, по всій державі будуть створені госпітальні округи, де на регіональному рівні будуть удосконалювати мережу лікарень. "Це обрання лікарень, які будуть центральними і вкладатимемо туди інвестиції, щоб вони були в кращому стані", - повідомила Супрун.

Коментуючи незадовільний стан лікарні в Генічеську Херсонської області, очільниця МОЗ заявила, що цей медзаклад входить до таких округів. "Друга зміна полягає в тому як ми будемо оплачувати медичну допомогу. Коли ми будемо оплачувати за послуги, тоді сама лікарня, яка не буде комерційним підприємством, зможе вкладати кошти у себе. Гроші, які залишаються після зарплати і закупівлі ліків. Тоді вони зможуть покращитися. Місцева влада зможе інвестувати у лікарні, бо тоді вони не будуть оплачувати комуналку тощо", - сказала в ефірі "Сніданку з 1+1" Уляна Супрун.

Вона додала, що гроші будуть передбачатися і через прорахунок у послугах. "Як я казала, на лікарів буде 250% середньої зарплати. Так само буде закладено у послугах, щоб вони залишились в інвестиціях на лікарню. Чи то ремонт, чи то апаратура", - констатувала вона.

Зазначимо, що Верховна Рада повинна сьогодні, 7 вересня, розглянути пакет законопроектів медичної реформи. Ключові її пункти такі: гроші ходять за пацієнтом, лікарям платять за надані послуги, страхова медицина, вибір сімейного лікаря, міжнародні протоколи лікування.

ВідеоУляна Супрун розповіла про нову медичну реформу

Залиште свій коментар