Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун пояснила, які ліки та де українці можуть отримати безоплатно

Також міністр розповіла, де можна дізнатися про наявність потрібних препаратів.

В Україні є якісні, безпечні, ефективні ліки, які українці, згідно з державними програмами, можуть отримувати безоплатно або з невеличкою доплатою у медзакладах або в аптеках.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Зокрема, за її словами, у медзакладах можна отримати близько 500 різних препаратів та 700 медичних виробів.

"Відповідно до діагнозу та призначень лікаря ви можете отримувати їх безоплатно. За кошти держбюджету їх закуповують міжнародні організації для України та потім ці препарати та вироби розвозяться до лікарень в різні області України. Це стенти, онкопрепарати, ліки проти гепатиту, онкореагенти, ліки для трансплантації та препарати за багатьма іншими програмами", - написала Супрун.

За словами очільниці МОЗу, також у медустановах українці можуть отримати понад тисячу препаратів від найбільш розповсюджених хвороб, лікуючись на стаціонарі.

"Цьогоріч лікарні насамперед мають закуповувати лікарські засоби з Національного переліку, куди увійшли 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин. Ці діючі речовини входять у понад 1000 різних препаратів від найбільш поширених хвороб. Ліки з Нацпереліку закуповуються кожним медичним закладом самостійно за кошти державного та місцевих бюджетів. За їхню наявність у медзакладах безпосередньо відповідає місцева влада", - додала вона.

Окрім цього у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра можна безоплатно отримати вакцини за календарем профілактичних щеплень, а також швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити та деякі аналізи, як-от загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкозу крові, загальний холестерин у межах гарантованого пакету первинної медичної допомоги.

Своєю чергою в аптеках українці можуть отримати препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету II типу за урядовою програмою "Доступні ліки" - безоплатно або за невеличку доплату.

Міністр також зауважила, що для отримання цих ліків потрібно отримати у сімейного лікаря рецепт.

"Рецепт на препарати інсуліну потрібно взяти в ендокринолога за місцем проживання. Щодо аптеки, де можна отримати інсуліни за рецептом, запитайте у медзакладі або в обласних департаментів", - зазначила Супрун.

Водночас очільниця МОЗу наголосила, що у разі, якщо у лікарні відмовляють у безоплатній видачі препаратів, хоча вони є в наявності, потрібно написати заяву на ім'я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління чи департамент охорони здоров'я.

"У заяві вкажіть діагноз із результатами аналізів або діагностики для підтвердження та необхідний препарат. Також є чудовий ресурс, який допоможе перевірити наявність лікарських препаратів, закуплених державою, у лікарнях вашого регіону: "Є ліки" та мобільний додаток "Ліки Контроль".

Якісні, безпечні і ефективні ліки є. Держава їх закуповує за кошти платників податків. Отже, ви вже за них заплатили та...

Опубликовано Уляна Супрун Пятница, 6 июля 2018 г.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун пояснила, які медичні послуги за новими стандартами будуть безоплатними для українців. До списку послуг входять діагностика, низка аналізів, а також вакцинація та надання рецептів і медичних довідок.

Залиште свій коментар

Вибір редакції