Супрун розповіла, чи діє ефект плацебо

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Науковці визначили, що найкраще цей ефект зумовлюють не фальшиві ліки, а контекст, в якому пацієнт отримує лікування.

В.о. обов’язків міністра України Уляна Супрун у Facebook розповіла, як саме працює ефект плацебо.

Плацебо називають речовину, яка не має лікувальних властивостей, але рекомендується пацієнту як ліки. Феномен, коли людина почувається краще після прийняття такого препарату, називається ефектом плацебо.

Ефект плацебо - чи він існує? Коли ми говоримо про марність застосування гомеопатії та інших неефективних медичних...

Опубліковано Уляна Супрун Неділя, 19 серпня 2018 р.

Такі уявлення надають ефекту плацебо певного магічного змісту, на який може сподіватися людина, як на диво, яке дозволить вилікуватися від хвороби без традиційної медицини.

«Ще в 2010 році був проведений кокранівський огляд, в якому вчені дослідили результати 202 клінічних досліджень за 60 різними медичними станами. Аналізувались дослідження, де одна група пацієнтів отримували плацебо, а інша група нічого не отримувала для лікування. Результатом огляду став висновок, що плацебо на має клінічного значущого ефекту, існує лише деякий вплив на симптоми болю та нудоти».

Проблеми починаються тоді, коли такі “ліки або медичні технології” позиціонують, як альтернативний метод лікування та вважають однією з причин одужання пацієнта. Результати красномовні. Нещодавнє дослідження наслідків застосування нетрадиційної медицини продемонструвало, що прибічники нетрадиційної медицини більш схильні відмовлятись від стандартного лікування і як наслідок мають вищий ризик смерті.

Вплив головного мозку на чисельні фізіологічні функції є добре відомим. Але не існує достовірних даних про те, що він може забезпечувати сталий терапевтичний ефект. Висновки ж про позитивні результати у лікуванні хвороб завдяки лише ефекту плацебо є досить маніпулятивними.

Науковці визначили, що найкраще цей ефект зумовлюють не фальшиві ліки, а контекст, в якому пацієнт отримує лікування. Це гарні стосунки з лікарем, місце, де надається допомога, увага персоналу, позитивна налаштованість на лікування. Колір та назва препарату і поведінка людей, які поряд, також спрацьовують.

«Саме ці умови, а не препарат без жодної молекули діючої речовини, як гомеопатія, допомагають посилити лікувальний ефект, і пройти шлях до одужання або зменшення симптомів. Тож науковці пропонують називати це не дією ефекту плацебо, а контекстуальним ефектом. Це допоможе більш раціонально ставитися до процесу одужання та не плутати містику з медициною», - резюмувала Супрун.

ВідеоСупрун розвіяла міф щодо необхідності оперувати грижі

Не вщухають суперечки навколо поста Уляни Супрун. Вона написала, що лише одна з 3 гриж дисків хребта потребує операції, а решта - розсмоктуються. Ці дані базуються на дослідженнях у закордонних клініках. Тоді як в Україні популярною практикою залишається видалення грижі. То яким же є сучасне лікування, і за яких умов грижі таки розсмоктуються – далі у сюжеті.

Супрун розвіяла міф щодо необхідності оперувати грижі

Раніше виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, що здоровий спосіб життя може значно покращити здоров‘я та вберегти від багатьох небезпечних хвороб, та дала кілька порад, які можуть допомогти на шляху до правильного стилю життя.

Вибір редакції