Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розповіла, скільки мільйонів українців підписали декларації із лікарями

Кампанія не збавляє обертів.

В Україні вже 5 мільйонів людей підписали декларації з лікарями у рамках національної кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Twitter.

"Не пройшло й два місяці від початку кампанії "Лікар для кожної сім'ї" і вже маємо 5 мільйонів декларацій! Кампанія не збавляє обертів - українці з усіх регіонів обирають своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Дякую всім, хто активно включається у зміни. Так тримати!" - зазначила Супрун.

ВідеоУляна Супрун спростовує міфи про споживання питної води

За словами пані Уляни, нема єдиної норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, нашої активності, фізичного стану. І насамперед постійне пиття води має бути у дітей. Пані Уляна радить: на день немовлятам від 8 місяців - по 150 мілілітрів на кілограм ваги на день, дітям дошкільного віку - 100 мілілітрів, підліткам – 50.

Уляна Супрун спростовує міфи про споживання питної води

Громадяни можуть подавати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем, у такому випадку попередня декларація у системі автоматично анулюється.

МОЗ у своїх рекомендаціях зауважувало, що один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів, але можуть бути і виняткові ситуації.

Укласти договір з лікарем можна за 5 хвилин. З собою треба мати паспорт та мобільний телефон. Потрібні дані пацієнта: адреса реєстрації та інша паспортна інформація. Також за номером телефона приходить повідомлення пацієнту, після чого його реєструють і підписують електронну декларацію.

За серйозні обстеження і далі доведеться платити. Безкоштовним залишиться прийом лікаря, перевірка тиску, кардіограма,аналізи, ін'єкції.

Щоб гарантовано потрапити до лікаря у зручний час, треба буде записуватися попередньо телефоном або на сайті. Інакше доведеться вистоювати черги.

Спочатку записатися можна тільки до терапевта і вже він визначатиме - чи потрібна консультація іншого спеціаліста. У пацієнтів це викликає невдоволення, бо на лікарів треба буде витрачати більше часу. В Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що така система – ефективна економічно. Але перш за все – так буде краще для здоров’я самого пацієнта, оскільки лікар краще знає, коли потрібна консультація спеціаліста вузького профілю або коли не потрібна. 

Вибирати собі первинного лікаря можна в будь-якій з державних чи приватних поліклінік. Перелік терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів з їхніми фото є на сайті helsi.me. Не потрібно прив’язуватися до місця реєстрації. Обирати можна, де вам зручно. Потім за бажання лікаря можна змінити.

Залиште свій коментар

Вибір редакції