Супрун розповіла українцям, як запобігти шахрайству медиків під час підписання декларації із лікарем

Супрун розповіла українцям, як запобігти шахрайству медиків під час підписання декларації із лікарем

Громадяни України можуть подавати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем.

Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медичних закладах, не мають права вносити в систему персональні дані українців без відома і підпису пацієнта.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facebook.

Мені стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого...

Опубліковано Уляна Супрун 2 травня 2018 р.

Вона розповіла про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, проте виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані та декларація, яку вона ніколи не підписувала.

«Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу», – наголосила Супрун.

Відео У Львові досі не почали підписувати електронні декларації з сімейними лікарями

Хоч усі поліклініки технічно це вже можуть зробити. Таку ситуацію у міській раді пояснюють тим, що непокоються за персональні дані пацієнтів. Бо ж, за їхніми словами, не має жодного документу, який би гарантував безпеку. Та ці відмовки юристи відверто називають абсурдними.

У Львові досі не почали підписувати електронні декларації з сімейними лікарями

Громадяни можуть подавати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем, у такому випадку попередня декларація у системі автоматично анулюється.

МОЗ у своїх рекомендаціях зауважувало, що один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів, але можуть бути і виняткові ситуації.

Укласти договір з лікарем можна за 5 хвилин. З собою треба мати паспорт та мобільний телефон. Потрібні дані пацієнта: адреса реєстрації та інша паспортна інформація. Також за номером телефона приходить повідомлення пацієнту, після чого його реєструють і підписують електронну декларацію.

За серйозні обстеження і далі доведеться платити. Безкоштовним залишиться прийом лікаря, перевірка тиску, кардіограма,аналізи, ін'єкції.

Щоб гарантовано потрапити до лікаря у зручний час, треба буде записуватися попередньо телефоном або на сайті. Інакше доведеться вистоювати черги.

Спочатку записатися можна тільки до терапевта і вже він визначатиме - чи потрібна консультація іншого спеціаліста. У пацієнтів це викликає невдоволення, бо на лікарів треба буде витрачати більше часу. В Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що така система – ефективна економічно. Але перш за все – так буде краще для здоров’я самого пацієнта, оскільки лікар краще знає, коли потрібна консультація спеціаліста вузького профілю або коли не потрібна. 

Вибирати собі первинного лікаря можна в будь-якій з державних чи приватних поліклінік. Перелік терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів з їхніми фото є на сайті helsi.me. Не потрібно прив’язуватися до місця реєстрації. Обирати можна, де вам зручно. Потім за бажання лікаря можна змінити.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів