Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розповіла, як вберегти слух

Вплив гучних звуків протягом тривалого періоду часу викликає втому сенсорних клітин вуха.

За даними ВООЗ, близько 1,1 мільярда молодих людей (віком від 12 до 35 років) ризикують втратити слух через те, що слухають музику надто голосно. Звісно, мало що може зрівнятися з виступом улюбленого гурту, але слух варто берегти.

В цьому переконана в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За даними ВООЗ, близько 1,1 мільярда молодих людей (віком від 12 до 35 років) ризикують втратити слух через те, що...

Опубліковано Уляна Супрун П'ятниця, 19 жовтня 2018 р.

В підвищеній групі ризику появи проблем зі слухом знаходяться й ті люди, які дуже гучно слухають музику в навушниках. Прослуховування вашого улюбленого плейлиста в навушниках на високій гучності може пошкодити слух так само, як звук бензопили чи мотоцикла, наприклад. Адже, шум, який вони створюють, дорівнює близько 100 децибелам. Так само звучать і ваші навушники на максимальній гучності. Всього 30 хвилин часу в такому шумовому просторі можуть завдати безповоротної шкоди слуху.

Вплив гучних звуків протягом тривалого періоду часу викликає втому сенсорних клітин вуха. Як результат — тимчасова втрата здатності чути або такі явища, як дзвін у вухах або ж “приглушений” шум. Слух нормалізується після того, як сенсорні клітини відновлюються. Такі перепади звуків буквально їх “зношують”, тому з часом ймовірність погіршення та навіть втрати слуху кардинально зростає.

Крім того, деякі люди можуть бути більш чутливими до шуму. Генетична схильність, хронічні хвороби (як-от, діабет) та куріння — також є значними факторами ризику, які можуть сприяти проблемам зі слухом.

Що можна зробити, щоби мінімізувати ризики:

Не ставте звук на повну. Намагайтесь слухати музику в навушниках на безпечному рівні — не вище 85 децибелів. У більшості пристроїв це близько 75% від максимально можливої гучності.

За можливості обирайте якісні шумопоглинаючі навушники. Вони допоможуть ізолювати зовнішній шум та зменшити гучність у ваших навушниках.

Якщо відвідуєте гучне місце — періодично робіть паузи та виходьте в більш спокійне місце, щоби відпочити від шуму. Банальна порада, але кілька хвилин на вулиці допоможуть прийти слуху до тями.

Також в гучних місцях можна використовувати спеціальні вкладки для вух. В залежності від матеріалу та якості прилягання, вони здатні поглинати шум від 5 до 45 децибелів.

Не стійте близько до джерела шуму, наприклад, одразу поруч біля динаміків.

Намагайтесь слухати музику в навушниках не більше 1 години на день або ж робіть між цим тривалі перерви.

Якщо відчуваєте, що ваш слух погіршився — обов’язково зверніться до лікаря!

Також регулярно перевіряйте слух.

Бережіть ваш слух, адже його втрата може бути безповоротною!

ВідеоТри причини часто готувати суп від Уляни Супрун

Суп не лише смачний, але й дуже корисний. Тому його варто вживати регулярно. Чому не можна відмовляти собі у цій страві - ТОП-3 рекомендації від очільниці Міністерства охорони здоров'я.

Три причини часто готувати суп від Уляни Супрун

Нагадаємо, раніше Супрун наголошувала, що малина - не панацея під час лікування застуди. Вона дала поради, як вилікуватися якнайшвидше. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції