Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розвіяла міф про відкладення солей у хребті й порадила, що робити у разі болей у спині

Глава МОЗу запевнила, що вирости на хребцях, які називають "солями", неможливо прибрати за допомогою крапельниць, масажів, електрофорезу чи спецдієт.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала поширений серед українців міф, пов‘язаний із болями в спині, про відкладення солей у хребті й лікування спини та шиї шляхом "вимивання", "розбивання" чи "розчинення солей".

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"За "відкладення солей" в хребті приймають видимі на рентгені шиповидні і дзьобовидні вирости на хребцях, які з‘являються у багатьох людей з віком. У міру вікового зношування (дегенеративних змін) міжхребцевого диска і зменшення його висоти, збільшується навантаження на зовнішнє кільце диска (фіброзне кільце). Край тіла хребця, до якого прикріплюється зовнішнє кільце диска, реагує на це збільшення навантаження утворенням додаткової кісткової тканини. Іншими словами, у відповідь на дегенеративні зміни дисків, хребці відповідають крайовими кістковими розростаннями, які мають компенсаторний характер", - пояснила Супрун.

За словами очільниці МОЗу, на рентгені такі розростання проявляються у вигляді шиповидних виростів - остеофітів, а сам процес їхнього утворення називається спондильоз.

"Такі ж вирости можуть утворюватися і в міжхребцевих суглобах, що називається спонділоатроз або артроз фасеточних суглобів. Самі остеофіти не викликають болю в спині і шиї і є одним з проявів старіння нашого тіла. Рідко за виражених розростань, спрямованих у бік хребетного каналу або міжхребцевих отворів, остеофіти можуть впливати на нервові закінчення і викликати біль, втрату чутливості, слабкість та інші неврологічні симптоми", - зазначила вона.

Окрім цього Супрун наголосила, що остеофіти є кістковою тканиною, яку не можна розчинити, розбити, розім’яти чи розмасажувати і жодні крапельниці, масажі, електрофорез, хондропротектори, лікарські препарати чи спеціальні дієти не впливають на формування і розвиток остеофітів.

"Все, що ви можете зробити для уповільнення цих процесів, це вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, боротися з надмірною вагою та відмовитися від шкідливих звичок", - додала вона і порадила у разі болей у спині залишатись рухливим наскільки це можливо та намагатися продовжувати свою щоденну діяльність, адже тривала відсутність активності може погіршити стан, звернутися до лікаря та виконувати прості вправи для спини, які погодить фахівець.

Ще один міф, пов‘язаний з болями в спині - це відкладення солей у хребті. І, відповідно, лікування болю в спині і шиї...

Опубликовано Уляна Супрун 21 июня 2018 г.

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла, коли потрібно робити МРТ. За словами очільниці МОЗу, магнітно-резонансна томографія призначається лише у 1-2% всіх випадків болю в спині, у всіх інших випадках процедура не потрібна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції