Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розвіяла один з міфів про здорове харчування і суперфуди

Вона порадила консультуватися з лікарем, аби уникнути проблем зі здоров'ям.

Популярні останнім часом тренди щодо вживання продуктів з величезною користю - суперфудів - можуть виявитися марними. 

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростовує надзвичайну користь подібних продуктів. 

Суперфуди - це зазвичай екзотичні фрукти, овочі, насіння, зерна чи ягоди, які, як вірить велика кількість людей, можуть принести надзвичайну користь для здоров'я.

"Науковці ж стверджують, що цінність цих продуктів значно перевищена, а їх виробники використовують маркетингові хитрощі задля збільшення прибутків. Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) переглянуло дослідження щодо поживності таких продуктів та не знайшло настільки реальних доказів їх користі для здоров‘я, як стверджують її виробники", - написала Супрун.

Вона також взяла до уваги висновки організації Онкологічні дослідження Великої Британії, згідно з якими вживання цих продуктів не зменшує ризиків появи онкологічних захворювань. Проте на цьому наголошують самі виробники суперфудів. 

міфи від супрун. інфографіка
ТСН.ua

"Натомість попит на такі корисні продукти зростає глобально у великих темпах. За даними одного з досліджень, у світі з 2011 по 2015 роки попит на супер-їжу зріс на 202%. В багатьох країнах світу люди купують такі продукти лише через напис на них “суперфуд“. У Великій Британії - це 61% опитаних, в США ця тенденція також досить поширена: з 2015 року їх продаж зросла на 36%", - пише керівник МОЗ.

Вона додала, що останнім часом тенденція на суперфуди дісталася й України. На полицях магазинів з'являються ягоди годжі, чіа, кіноа, спіруліна чи фізаліс. Проте не можна сказати, що вони мають користь для всіх, декому суперфуди можуть бути протипоказані. Тому перш за все варто консультуватися з лікарем. 

Нагадаємо, виконувачка обов'язків керівника МОЗ Уляна Супрун розвінчує міфи про користь спеціальних додатків та програм для тренування мозку та дає поради, яким чином краще тримати розумові здібності у тонусі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції