Супрун спростувала міф про шкідливість хлібу на дріжджах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ці мікроорганізми збагачують хліб вітамінами та амінокислотами.

Хліб на дріжджах не шкідливий, навпаки, дріжджі роблять цю страву більш корисною. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Вона зазначила, що дріжджі – це найпростіші грибки, здатні робити із цукру вуглекислий газ. Їх додають до хліба, щоб він був пухким та більш поживним. Коли хліб печеться, вуглекислий газ піднімається і робить в тісті дірочки.

Крім того, дріжджі збагачують хліб вітамінами та амінокислотами. Зокрема, в такому хлібі більше заліза, повідомила Супрун.

"Коли тісто підходить, ферменти мікроорганізмів руйнують фітин борошна. Фітин – це сполука, що зв’язує іони заліза чи цинку, і робить їх недоступними для засвоєння в нашому кишківнику. Тому хліб на кислому тісті містить значно більше доступного заліза", – написала очільниця МОЗ.

Ще одна причина, за якої не варто перейматися шкідливістю дріжджів – вони не виживають у вже спеченому хлібі. За високих температур і вони, і їхні спори гинуть, і це відбувається навіть при незначному нагріванні.

"Але чому тоді після хліба можуть виникати біль в животі та здуття? Бо в білому хлібі чи здобних булках багато вуглеводів та мало клітковини. Від такої їжі, особливо якщо її їсти багато і швидко, виникає біль і здуття", – зазначила в. о. міністра.

Супрун радить тим, кого все ж лякають дріжджі, обирати цільнозерновий хліб. За її словами, він містить більше поживних речовин, вітамінів, мінералів та клітковини. Головне — добре його пережовувати та запивати. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин, і запобігатиме пов‘язаним із клітковиною закрепам.

ВідеоЧи існує хліб без дріжджів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції