Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун уточнила, від яких хвороб потрібно зробити нові щеплення дорослим українцям

Є хвороби, від яких ми в дитинстві отримуємо надійний захист - кір, краснуха та паротит.

Українці звикли, що зазвичай щеплення роблять в дитинстві. Втім, існують хвороби, імунітет проти яких зберігається не на все життя. Тому і в дорослому віці варто проводити ревакцинацію.

Про це у Facebook розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Ми звикли, що зазвичай щеплення роблять в дитинстві. Втім, існують хвороби, імунітет проти яких, зберігається не на все...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 21 серпня 2018 р.

За її словами, до хвороб, від яких треба вакцинуватись повторно, відносяться дифтерія та правець. Імунітет проти них зберігається близько 10 років. Тому перше щеплення в дорослому віці має бути проведене у 26 років. Далі ревакцинуватись потрібно кожні 10 років. Така вакцинація проводиться за календарем профілактичних щеплень, тому її можна зробити безоплатно у вашого сімейного лікаря чи терапевта.

Календар щеплень, щеплення
Міністерство охорони здоров’я України

«Є хвороби, від яких ми в дитинстві отримуємо надійний захист - кір, краснуха та паротит. Якщо ви не пам‘ятаєте, чи вакцинувались в дитинстві та не маєте про це ніякої інформації - зверніться до вашого лікаря. Він направить вас на відповідні аналізи та призначить дати вакцинації“, - зауважила вона.

Супрун додала, що ці вакцини від цих хвороб є безоплатними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об‘єднаних сил. Усі інші дорослі можуть придбати вакцину в аптеці і пройти щеплення у закладі охорони здоров‘я.

«Якщо ви ще не зробили щеплення - заплануйте візит до свого лікаря. Якщо ви його ще не обрали - зараз саме час! Власний лікар потрібен всім. Подбайте про свій захист та здоров’я людей навколо!
Робіть щеплення та будьте здорові», - резюмувала Супрун.

ВідеоКоли і як робити щеплення від дифтерії

Дифтерія - підступна хвороба, яка розвивається швидко і не має специфічних ознак. Симптоми дифтерії нагадують ангіну, та наслідки можуть бути фатальними. У МОЗ запевняють, що вакцини від дифтерії нині вдосталь. Сніданок перевірив, чи справді вакцинуватися в державних лікарнях країни так просто. А також коли і як робити щеплення від дифтерії.

Коли і як робити щеплення від дифтерії

Нагадаємо, що Україна на 100% забезпечена вакцинами для дітей

Вибір редакції