Супрун застерегла від пошуку "експертних" думок щодо лікування у Мережі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Довіра до неперевірених джерел може бути небезпечною для здоров‘я.

У Мережі існує безліч ресурсів, де опубліковані різні “експертні” думки та успішні історії одужання. На жаль, в таких історіях ви найчастіше не знайдете коментаря лікаря або ж посилання на авторитетне наукове дослідження. А суб‘єктивне та однобічне висвітлення інформації може спонукати вас нехтувати справді дієвими та корисними порадами, які ви могли б отримати у лікаря.

Чи траплялась з вами ситуація, коли начитавшись в інтернеті інформації про хвороби, у вас проявлялись її симптоми? Або ж...

Опубліковано Уляна Супрун Середа, 12 вересня 2018 р.

Про це заявила в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Такий самостійний пошук інформації щодо здоров‘я може бути небезпечний ще тим, що люди не тільки читають та поширюють знайдену інформацію, але й вирішують самостійно лікуватись без порад чи обговорення з лікарем», - зауважила вона.

«Довіра до неперевірених джерел може бути небезпечною для здоров‘я. Адже часто, люди, які шукають в інтернеті розв‘язання проблеми, невірно трактують нормальні або помірні симптоми як прояв серйозного захворювання. Через це виникає надмірна тривожність та небезпека лікування хвороби, якої насправді не існує.

Щоб впевнитись в вірогідності інформації, намагайтесь користуватись авторитетними ресурсами. Шукайте в тексті посилання на наукові дослідження та перевірені джерела. Якщо ви знайшли якусь інформацію - завжди консультуйтесь з приводу цього з лікарем», - наголосила Супрун.

Вона підкреслила, що, для того, щоб зробити медичну допомогу доступнішою і якіснішою, в Україні триває трансформація системи охорони здоров‘я. На її першому етапі вже більше 17 мільйонів українців обрали своїх сімейних лікарів, які працюють за новими правилами.

«Поступово ми змінимо всю систему, і людям не варто буде боятися фінансової катастрофи внаслідок хвороб та лікуватися в Інтернеті», - резюмувала Супрун.

ВідеоЯк насправді працює медична реформа

Півроку тому герой нашого випуску втратив дружину та мати двох донечок. Надвисока температура, а діагноз поставлять лише на 4-ту добу, коли внутрішні органи почали відмовляти. Клятва Гіппократа по-українськи, або як насправді працює медична реформа. Чи можливе лікування через Інтернет? Де лікуються депутати? 

Як насправді працює медична реформа

Залиште свій коментар

Вибір редакції