Сурков, Пригожин, спостерігачі на "виборах" в "Л/ДНР" та будівельники Кримського мосту: кого внесла Україна до нових санкційних списків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загалом у них перебувають 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

Президент України Петро Порошенко 20 березня своїм указом увів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про розширення санкційних списків проти Росії.

До нових санкційних списків додали фізичних та юридичних осіб, які:

  • були залучені до процесу будівництва транспортного переходу через Керченську протоку;
  • причетні до збройного нападу та захоплення українських військових катерів, а також до незаконного утримання українських моряків;
  • організовували та сприяли проведенню псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, Кримського півострова;
  • демонстративно порушували українське законодавство щодо в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію українського Криму;
  • поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту;
  • незаконно отримали та використовують музейне зібрання, що належить Україні.

До списку підсанкційних юридичних компаній Україна внесла "МАКО-Холдинг" сина президента-втікача Віктора Януковича Олександра, а також EN+ Group російського олігарха Олега Дерипаски. Крім цього, туди увійшли такі російські компанії як "Силові машини" та "Стройтрансгаз".

Санкції також наклали на 11 російських видавництв, серед яких "Ексмо", "АСТ", "Книжковий світ", та на компанії, які займались будівництвом Кримського мосту. Обмеження зачепили і низку музеїв в анексованому Криму.

Що стосується фізичних осіб, то сюди потрапили співробітники ФСБ, які захоплювали українських військових у Керченській протоці, а також спостерігачі на так званих виборах на окупованому Донбасі, серед яких депутати Держдуми Росії Михайло Щапов та Сергій Шаргунов, депутат французького парламенту Т’єррі Маріані, лідер молодіжної партії французького "Національного фронту" Джуліан Рошеді, а також низка осіб із окупованих Росією Абхазії та Південної Осетії.

Також до списку внесли спікера Держдуми В’ячеслава Володіна, радника Путіна Владислава Суркова, голову компанії "Роснефть" Ігоря Сечіна, "кухаря Путіна" та власника ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина, а також ватажка луганських бойовиків Леоніда Пасічника.

Санкції також наклались і на членів "виборчих комісій" на псевдовиборах в "Л/ДНР" та керівників російських військових підприємств.

ВідеоКиянка, яка помилково потрапила в український санкційний список, подає в суд на державу

Майже рік співробітниця Інституту міжнародних відносин просила, щоб чиновники самі прибрали її прізвище з переліку, де фігурують росіяни і зрадники України. Вона зверталася в усі державні інстанції. Але чому очікування, що хоч хтось відреагує, перетворилося в замкнуте коло – далі у сюжеті.

Киянка, яка помилково потрапила в український санкційний список, подає в суд на державу

Залиште свій коментар

Вибір редакції