Сусідні країни змінили умови в’їзду для українців: що слід врахувати під час перетину кордону

Сусідні країни змінили умови в’їзду для українців: що слід врахувати під час перетину кордону

УНІАН

У Словаччину дозволили в’їжджати на загальних умовах, у Молдові будуть щотижня оновлювати списки “червоних” країн.

Обмеження на в’їзд громадян України на територію Словаччини скасовано, а перед поїздкою до Молдови необхідно знати про низку нових правил перетину кордону. Про це повідомили у четвер, 22 липня, на сайті Державної прикордонної служби України.

Словацькі колеги українських прикордонників поінформували, що від 21 липня українці можуть в'їжджати на територію Словацької Республіки на загальних умовах, які діяли до введення карантинних обмежень. Однак, громадяни України повинні дотримуватися вимог, визначених словацьким МОЗ - пройти повний курс вакцинації або 14-денну самоізоляцію.

На території Молдови від 19 липня посилено заходи щодо профілактики та протидії поширенню COVID-19 під час перетину кордону. Кожної п’ятниці влада країни буде визначати переліки країн з високим (“червона зона”) або низьким (“зелена зона”) епідеміологічним ризиком.  Список публікуватимуть на офіційних веб-сторінках державних органів Молдови, він буде набувати чинності від понеділка наступного тижня.

Громадянам, які будуть прибувати в Молдову з країн "зеленої зони" необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не більш ніж за 72 години до перетинання кордону. Без результату тесту потрібно пройти 14-денну самоізоляцію. 

Не потрібний негативний ПЛР-тест на COVID-19 чи 14-денна самоізоляція під час в’їзду до Молдови з країн "зеленої зони" для громадян, які пройшли повний курс вакцинації, після якого минуло не менш ніж 14 днів (або мають документ про наявність антитіл до COVID-19, який діє протягом 90 діб), дітям до 6 років, громадянам, що прямують транзитом територією Молдови (при умові, що транзит не буде перевищувати 24 годин).

Громадянам з країн “червоної зони” потрібно обов’язково пройти 14-денну самоізоляцію. Виняток становлять громадяни, що пройшли повний курс вакцинації після якого минуло не менш ніж 14 днів (або мають документ про наявність антитіл до COVID-19, який діє протягом 90 діб), діти до 6 років, громадяни, що прямують транзитом територією Молдови (за умови, що транзит не буде перевищувати 24 годин), а також діти віком від 6 до 18 років з негативним результатом ПЛР-тесту на COVID-19, зробленим не більш ніж за 72 години до перетинання кордону.

Особи, які будуть перебувати на самоізоляції в Молдові, зможуть її завершити після 7-го дня у разі негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19.

Молдовські прикордонники звертають увагу на те, що довідки про негативний результат ПЛР-тесту, проходження курсу вакцинації або наявність антитіл до COVID-19 мають бути румунською, англійською, французькою, німецькою, італійською або російською мовами. 

Нагадаємо, раніше у Молдові 15 громадян України намагалися перетнути кордон, пред'явивши сфальсифіковані тести на COVID-19. Українцям все ж дозволили в'їзд до Молдови, але відправили всіх на двотижневий карантин.