Сусідські війни: як боротись з наливайками, які облаштовують у дворах багатоквартирних будинків

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сусідські війни: як боротись з наливайками, які облаштовують у дворах багатоквартирних будинків

Ілюстрація

Фахівці рекомендують гуртом залучати до боротьби професійних юристів.

Чи є рада на жахливих та під час небезпечних сусідів і чи можливо перемогти наливайки у вашому будинку про всі нюанси сусідських протистоянь дізнався ТСН.Тиждень.

Їх сотні і навіть тисячі в кожному селі, районі, області – дворів, у яких продають самогон. Генделиками чи наливайками ці місця звуть у народі. Але що як таку наливайку прямо в квартирі облаштував ваш сусід, чи є шанс прикрити його лавочку?

У самісінькому центрі Києва, де хмарочоси, бізнесцентри, світові бренди відкривають свої бутіки, а туристи ходять натовпами, у маленьких дворах існує і "паралельна реальність". Двір будинку на вулиці Басейна, 11 – окупували безхатьки.

"Вони сплять на дорозі, їх треба переступати, щоб пройти", - скаржиться місцева мешканка Ірина.

Як боротися з сусідами, які зорганізували в квартирі "алкобізнес", принаджуючи в двір безхатьків

Як боротися з сусідами, які зорганізували в квартирі "алкобізнес", принаджуючи в двір безхатьків

Сусідка знизу, баба Ольга, влаштувала алкобізнес і це її клієнти. Прямо тут вони їдять, п’ють, сплять і справляють потреби. Вона заробляє, а два будинки страждають.

"Вже минуло 10 років і ситуація не змінюється. І невідомо, чи можемо ми на це вплинути", - кажуть місцеві.

Хтось купує прямо з вікна квартири і йде геть, хтось – лишається повечеряти. Раніше взагалі жили на даху будки, доки сусіди не зашили його металопрофілем. Навколо імпровізованого столика з острахом проходять місцеві. Їхній сусідці Оксані одного вечора тут навіть погрожували.

"Коли я сказала, що зараз викличу поліцію, він сказав, "а як ти будеш дзвонити, якщо ти будеш тут лежати на землі"", - каже пані Оксана.

Днями з-під будинку на Щербаківській, 54 вивезли непритомного чоловіка на швидкій. Напівсидячих та лежачих клієнтів жителі тут бачать щодня, відколи з’явилася наливайка в підсобному приміщенні. На продаж алкоголю фіскальна служба Києва навіть видала дозвіл минулого року. Його показує продавчиня Тетяна. Мабуть, сподівалася, що ми не помітимо – ліцензія вже майже місяць, як недійсна. А це, кажуть юристи, адміністративне порушення.

Вбиральня в цього кафе є, але з написом "Туалет не працює". Тож, клієнтам доводиться шукати місця під чиїмись вікнами. А прямо навпроти дітлахи граються на майданчику.

Мешканці будинків на Басейній за останні два місяці написали десятки листів до різних органів. І після візиту ТСН.Тижня туди повторно приїжджала поліція. І відповідь, чому вони не можуть зупинити роботу генделика, ошелешує.

"Від початку року по теперішній час уже складено чотири адмінпротоколи та направлено до суду для прийняття рішення. В основному суд лояльно ставиться до правопорушниці і накладає тільки усне попередження. Мотивує тим, що громадянка має тяжке матеріальне становище і отримує малу пенсію", - пояснює старший дільничний офіцер поліції Печерського управління поліції у Києві Валерій Пляс.

І те, що в жінки донька з інвалідністю, теж пом’якшувальна обставина. Аж чотири усні попередження від суду на неї точно не подіють. Клієнтське вікно відчинене і достеменно невідомо, що вона там наливає. Тож, юристи-практики бачать у цій справі ознаки кримінального злочину.

"Є дуже тонка межа між адміністративною відповідальністю і кримінальною. У неї немає ні маркування, ні товарних знаків, ні знаків якості будь-яких, тому там може бути якась отрута. Тому можна це кваліфікувати, як кримінальну справу. Але повинно бути дуже велике бажання у правоохоронних органах", - каже юрист Юрій Рожков.

Якщо ви маєте таку ж біду у дворі, по-перше, варто збирати фото- та відеодокази незаконної діяльності сусіда. По-друге, скинутися на адвоката. Оскільки написана від руки заява в поліцію без ознак юридичної мови найшвидше ні до чого не приведе. І закінчить своє життя між тисячами папірців, які ніхто не читає.  

Якщо не звернутись по кваліфіковану допомогу, цей безсмертний бізнес вбиватиме людей і ваше спокійне життя далі. Громадські активісти й радикальні угруповання розбирають наливайки-мафи на друзки силою, не чекаючи реакції правоохоронців. Але на сусіда, що готує самогон у своїй квартирі і робить ваш дім територією безхатьків, раду може знайти кожен.

Кореспондент ТСН.Тиждень Наталія Ярмола 

Наступна публікація