Сутички у Нових Санжарах: суд оголосив вирок 13 протестувальникам проти евакуації українців з Уханя

Дата публікації
Перегляди
1585
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сутички у Нових Санжарах: суд оголосив вирок 13 протестувальникам проти евакуації українців з Уханя

Фото: Associated Press

П'ятьох із них засудили до 5 років ув'язнення умовно з випробувальним терміном на рік.

Новосанжарський районний суд Полтавської області виніс вирок 13 учасникам протестів у Нових Санжарах, які в лютому 2020 року виступили проти розміщення в регіоні евакуйованих через пандемію COVID-19.

Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції у Полтавській області.

Зазначається, що п’ятеро із 13 фігурантів, від дій яких під час сутичок постраждали правоохоронці, засуджені до 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування реального покарання з випробуванням на рік.

"При ухваленні рішення суд врахував можливість виправлення засуджених без відбування покарання", - наголосили копи.

Ще чотирьох учасників заворушень визнали винними у блокуванні транспортних засобів, їх зобов’язали сплатити по 850 грн. Покарання у вигляді штрафу також отримали інші двоє порушників, причетних до хуліганських дій. Сума не уточнюється, однак згідно 296 статті ККУ "Хуліганство" мінімальне покарання сягає 8,5 тис. грн. 

Суд також звільнив від кримінальної відповідальності двох засуджених, які "вперше вчинили кримінальне правопорушення та перестали бути суспільно небезпечними".

Нагадаємо, 20 лютого 2020 року до селища Нові Санжари на Полтавщині прибули евакуйовані з Китаю пасажири. На обсервацію направили 45 громадян України та 27 іноземців (громадяни Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Рики, Чорногорії, Панами та Ізраїлю).

Мешканці селища перекрили дорогу, виступаючи проти розміщення там евакуйованих людей. Згодом у Нових Санжарах між поліцією та місцевими відбулася сутичка.

Увечері колона автобусів з українцями прорвалася серед натовпу людей, які протестували на дорозі. Вони палили вогонь, кидали каміння в автобуси, розбивши при цьому декілька вікон. Евакуйовані не постраждали, але під час сутичок травми отримали дев'ятеро правоохоронців та один з активістів.

У підсумку через сутички поліція затримала 24 людей. Згодом правоохоронці відкрили два кримінальні провадження за ч. 1 ст. 294 (Масові заворушення) та ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

ТСН поспілкувалася з жителями Нових Санжар через три місяці після скандальної обсервації

ТСН поспілкувалася з жителями Нових Санжар через три місяці після скандальної обсервації

 

Наступна публікація