Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суворі військові і пильні місцеві: журналісти перевірили, як охороняють найбільший арсенал України

Знімальній групі навіть не вдалося дістатися до паркану складів.

Два безпілотники за минулу добу помітили над військовими об'єктами на території України. Про це кажуть у Міноборони. Один літальний апарат зафіксували над авіаційним парком на Херсонщині. Інший - на об'єкті в Черкаській області. Після вибухів на складах у Калинівці усі почали говорити, а як же арсенали оберігають. ТСН вирішала проїхатися на Чернігівщину, де розміщено один із найбільших складів. Його площа 600 гектарів, йдеться в ТСН.16.45.

Жахлива дорога через ліс і чагарники. Здається, там нема життя. І от без жодної таблички з інформацією про населений пункт починаються хати. Але й написів не потрібно, одразу видно - склади зовсім поруч. Село Лучківка, хат на 10, одне з найближчих до Ічнянських складів із боєприпасами. Звідси до КПП кілометрів зо 3. І життя військове тут тісно переплелося із побутом. Місцеві навіть з  контейнерів з-під боєприпасів облаштували собі паркан.

Тут пильно стежили за подіями в Калинівці, де вибухали склади. Обговорюють версії про безпілотники і диверсії на інших військових об’єктах. Тут люди самі живуть поруч із потужним арсеналом. Тому помітно нервуються.

«Ну як, страшно, боїмося, щоб не було цього. Три погреби в мене. У нас не буде вибухати», - кажуть місцеві.

Але погреби приводять до ладу все одно. Зінаїда Терещенко шкодує, що коли планували сходи, вона була ще молодою. Тепер по крутій драбині швидко не спуститься.

Як евакуювати людей із цих глухих лісів, раптом що, міркують чернігівські чиновники. На карті склади межують із Ічнянським національним природним парком. Поруч — два десятки населених пунктів. За надзвичайної ситуації потрібно буде евакуювати понад 20 тисяч місцевих жителів.

ВідеоТрагедія під Калинівкою наполохала жителів сіл біля артскладу на Ічнянщині

Тому люди самі насторожі і готові допомагати в охороні артилерійських складів, щоб туди ніхто чужий не проникнув. Сказали — зробили. Щойно журналісти заїхали у село, хтось із місцевих вже передзвонив, куди треба. І за знімальною групою ТСН миттю приїхали на військовому УАЗику.

Документи перевірили і попередили, щоб навіть не думали наближатися до огорожі складів. А журналістам цікаво, як близько можуть дістатися військової частини самі місцеві  — піти по гриби, наприклад.

«Там до колючки ходить охорона, не допускають туди. Ми ходимо по гриби, але туди ні — охорона», — розповідають місцеві.

По дорозі до сусіднього села журналістів одразу зупиняють, цього разу вже військові у балаклавах і зі зброєю. Без жодних жартів попередили, що далі ні ногою.  

Свою суворість до журналістів пояснили так  — місцевим не дуже подобаються чужинці. Отже присутність знімальної групи у близькому до складів селі, вже вдруге здали ті ж люди, які перед цим гостинно приймали журналістів на подвір”ї. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції