"Свавільні арешти": в ООН дорікнули СБУвцям, які затримали чоловіка лише за перебування в базі "Миротворець"

Дата публікації
Перегляди
1497
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Свавільні арешти": в ООН дорікнули СБУвцям, які затримали чоловіка лише за перебування в базі "Миротворець"

Фото: УНІАН

Від 7 до 12 серпня поточного року СБУ свавільно тримала під вартою в неофіційних місцях тримання чоловіка, офіційно не заарештувавши його.

На території, що контролюється українським урядом, Управління Верховного комісара з прав людини задокументувало випадки свавільних арештів і затримань співробітниками СБУ осіб, які, за твердженнями, пов'язані з озброєними групами.

Про це йдеться у доповіді Офісу ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні. Доповідь охоплює період від 16 травня до 15 серпня 2019 року.

Зокрема, УВКПЛ задокументувало випадок, коли СБУ від 7 до 12 серпня поточного року свавільно тримала під вартою в неофіційних місцях тримання чоловіка, офіційно не заарештувавши його.

Зазначається, що 7 серпня цей чоловік був затриманий національною поліцією на контрольно-пропускному пункті у Петропавлівці через те, що його прізвище було зазначено на вебсайті "Миротворець". Поліцейські відвезли його до відділень поліції у Петропавлівці та Сєвєродонецьку, де зареєстрували як відвідувача, допитали без присутності адвоката, змусили пройти перевірку на поліграфі та записали на відео його зізнання щодо участі в діяльності озброєних груп.

8 серпня, вночі, двоє співробітників СБУ відвезли його у невідоме місце і знов допитали без присутності адвоката. Уранці вони відвезли його до Сєвєродонецька, ще раз допитали та тримали всю ніч на орендованій квартирі.

9 серпня чоловіка відвезли до прокуратури, де він уперше зустрівся зі своїм безкоштовним адвокатом, призначеним для надання йому правової допомоги, і де йому було вручено повідомлення про підозру за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації). Того ж дня суддя Сєвєродонецького міського суду призначив на 12 серпня судове засідання, не виносячи рішення про його затримання.

Тим не менш, після слухання, коли його адвокат пішов, співробітники СБУ продовжили свавільно тримати чоловіка під вартою в орендованій квартирі у Сєвєродонецьку, де він перебував дві ночі. 12 серпня його доправили до Лисичанського міського суду, який ухвалив рішення про взяття його під варту терміном на 60 діб.

В Управлінні Верховного комісара зазначають, що на вебсайті "Миротворець" розміщуються персональні дані осіб, які, за твердженнями, пов'язані з озброєними групами і (або) яких називають "терористами". Це порушує презумпцію невинуватості, право на недоторканність приватного життя та захист персональних даних. Ці дані часто використовуються як єдина причина для арешту осіб. 

Як повідомлялося, на Донбасі у період від 16 травня до 15 серпня поточного року унаслідок злочинних дій окупантів поранення отримали 60 місцевих мешканців, загинули - вісім (четверо чоловіків, четверо жінок). Серед постраждалих дев'ятеро дітей.

СБУ встановила понад 150 осіб, причетних до транспортування "Бука" з Росії на Донбас

СБУ встановила понад 150 осіб, причетних до транспортування "Бука" з Росії на Донбас

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1497
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація