Запалені свічки, суп із кори та хвої, презентація короткометражки: як в Україні минув День пам’яті жертв голодоморів

Автор
Яків Носков
Дата публікації
Перегляди
499
Запалені свічки, суп із кори та хвої, презентація короткометражки: як в Україні минув День пам’яті жертв голодоморів

Сайт президента України

Три десятки країн визнали голодомор геноцидом українського народу.

Щороку в четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв голодоморів 1932-1933 років. Терор голодом, що тривав в Україні впродовж майже двох років, забрав життя до десяти мільйонів осіб. Три десятки країн визнали голодомор геноцидом українського народу.

Про це йдеться 28 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

Так, у суботу, о 16-й, одразу після загальнонаціональної хвилини мовчання, українці, за традицією, запалили свічки пам'яті - в домівках та на майданах. Через листопадову хмарність їх важко розгледіти у вікнах, натомість свічками та сімейними історіями голодомору рясніють соцмережі. Свою свічку у вікні Офісу президента виставив і Володимир Зеленський. Удень президент із дружиною та урядовці поклали вінки з колосків до пам’ятника Жертвам голодомору. Зранку і до вечора до скульптури дівчинки з колосками у столичному середмісті йшли не тільки політики, а й пересічні українці.

А от представники Нацкорпусу відзначили роковини під посольством Росії. Навколо паркану виставили 33 залізні хрести з лампадками та запалили фаєри, щоби нагадати - відповідальною за геноцид мільйонів українців є держава-агресор як правонаступниця СРСР.

Україна та світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років

Україна та світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років

День пам’яті жертв голодоморів відзначали у всій Україні.

Дніпро

Дніпряни змогли не лише побачити на власні очі, а ще й спробувати те, що їли українці 90 років тому під час голодомору. Там активісти пригощали людей супом із кори та хвої, млинцями з трави і картопляного лушпиння та перетертими кормовими буряками.

Рецепти страв шукали в книжках та Інтернеті, кажуть організатори акції. У такий спосіб хотіли не лише вшанувати пам'ять жертв жахливих подій 1932-33 років, а й наочно продемонструвати молодому і вибагливому поколінню, які скрутні в нашій історії бували часи.

Вінниця

Багатодітна родина Білоножків, яка відмовилась од відпочинку на морі, аби на зекономлені гроші зняти фільм про голодомор, презентувала психологічну 9-хвилинну короткометражку "Наша земля". Майже всі ролі в ній зіграли члени родини: батьки та четверо дітей. Разом писали сценарій та монтували.

У центрі сюжету вередлива дівчинка-підліток Катерина, яка відмовляється од маминого борщу і вимагає суші. За сценарієм, Катерина потрапляє в минуле - в часи голодомору. А коли повертається в наші дні, знаходить у садку пляшку із зерном, яку закопала її прабабуся.

У прокаті стрічка з бюджетом у 50 тисяч гривень вийде у вінницькому кінотеатрі. У мережі ж за тиждень вона вже зібрала десятки тисяч переглядів.

Запоріжжя

А от у Запоріжжі напередодні скорботної дати невідомі сплюндрували меморіальні дошки на колишньому Будинку дитини. Вандали з молотами спрацювали вночі. Пам'ятні таблички розбили та залили фарбою. Саме сюди в 1932-33-му роках масово звозили малечу, яка зосталася без батьків. Дітям майже не давали їсти, тож переважна більшість загинула просто на очах наглядачів. За свідченням істориків, загалом тут заморили голодом 788 малюків віком від 10 днів до 5 років. Не спинило вандалів і те, що історична будівля розташована за сотню метрів од відділку поліції.

Наразі нападників розшукують, біля меморіалу виставлено охорону. Таблички обіцяють відновити згодом.

Суп з кори та млинці з трави: як вшанували День пам`яті жертв Голодомору в Україні

Суп з кори та млинці з трави: як вшанували День пам`яті жертв Голодомору в Україні
Наступна публікація