Свідкам у суді дозволили мати адвоката

Конституційний Суд через рік роздумів визнав право свідків на адвоката під час допитів та слухання справи, якщо це не суперечить Закону.

Будь-який громадянин має право на допомогу адвоката під час допиту або подання пояснень як свідка, а також при спілкуванні з представниками держорганів.

Це випливає з рішення Конституційного Суду, що було прийнято 30 вересня й оприлюднено у вівторок.

Дане рішення КС ухвалив, розглянувши звернення громадянина Ігоря Голованя.

Положення "Кожний має право на правову допомогу" варто розуміти, як гарантовану державою можливість будь-якій особі, незалежно від характеру її правовідносин з держорганами, об'єднаннями громадян, юридичними і фізичними особами, вільно, без неправомірних обмежень одержувати допомогу з юридичних питань в обсягах і формах, як вона того вимагає.

КС також пояснив, що під час допиту громадянина, як свідка, в органах дізнання, досудового слідства або подання пояснень у правовідносинах з цими або іншими держорганами має право на юридичну допомогу від обраної ним за власним бажанням особи в статусі адвоката.

Це також не виключає можливості одержання такої допомоги від іншої особи, якщо законами України щодо цього не встановлені обмеження.

Нагадаємо, ще у листопаді минулого року Ігор Головань писав про проблему з наданням правової допомоги свідкам та іншим громадянам, яких викликають до різних державних інституцій і вимагають тих чи інших пояснень.

Справа в тому, що стаття 59 Конституції гарантує кожному право на правову допомогу. Однак слідчі та й інші чиновники дуже часто не допускають присутності запрошеного громадянином адвоката під час допиту чи дачі пояснень.

Слід сказати, що Секретаріат Конституційного суду України двічі повертав матеріали позову. Перше засідання суду з цього питання відбулося в травні.

Читайте також:

ГПУ боїться за життя головного свідка у справі "перевертнів"

Україна "доручила" Росії допитати свідка отруєння Ющенка

Підліток вбив свідка того, як він розбив вікно у школі

Свідка у справі отруєння Ющенка вбили?

ВідеоСвідкам у суді дозволили мати адвоката

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: