Свідок звинувачення у справі ЮКОСа заступився за Ходорковського

Колишній фінансовий директор ЮКОСа Олексій Голубович захистив дії компанії.

Угоди ЮКОСа, що слідство по другій кримінальній справі відносно екс-голови цієї нафтової компанії Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО МЕНАТЕП Платона Лебедєва вважає злочинними, проходили в рамках закону. Про це заявив 19 січня в Хамовницькому суді Москви один з ключових свідків звинувачення - колишній фінансовий директор ЮКОСа Олексій Голубович. Так, за його словами, рішення про обмін акцій компанії "Томскнефть" і Ачинського НПЗ з балансу "Східної нафтової компанії" було прийнято ЮКОСом для захисту від рейдерів.

ЮКОСом було прийнято рішення про захист активів компанії від судових приставів під час здійснення рішень за позовами, виграними у ВНК компанією "Біркенхольц". "Було прийнято рішення про обмін акцій" Томскнафти "і Ачинського НПЗ з балансу ВНК на якийсь інший актив, щоб захистити його від арешту", - сказав Голубович.

Наприкінці 90-х ВАТ ВНК відмовилася від умов невигідного договору, згідно з яким суспільство повинне було викупити в компанії "Біркенхольц" 6% акцій ВАТ Ачинського НПЗ за суму, в рази перевищує їх ринкову вартість. Арбітражним судом угода пізніше була визнана недійсною. "Біркенхольц" звернулася в Арбітражний суд Москви з позовом про стягнення коштів у зв'язку з несплатою пакету акцій Ачинського НПЗ.

"Біркенхольц" при цьому в суді намагалася звернути борг на акції, а не на гроші. У керівництві ЮКОСа вважають, що таким чином може статися рейдерське захоплення компанії. Голубович розповів у суді, що розроблена схема обміну була спрямована проти цього.

Слідство при цьому стверджує, що акції "Томскнафти" і Ачинського НПЗ, що належав ВНК, поміняли на більш дорогі акції ЮКОСа. Слідство вважає, що ціни на акції були штучно змінені. "Ні я, ні мої співробітники не ставили за мету знизити вартість акцій, тоді всі вони впали в ціні після дефолту. Це був еквівалентний обмін, а занизити або завищити вартість акцій складно", - відзначив свідок у суді. "Це був справедливий обмін, на той момент у мене не виникало сумнівів", - сказав він.

Прокурор Валерій Лахтін уточнив, чому згодом виникло питання про нерівномірність цього обміну. За словами свідка, дана думка з'явилася у слідства при роботі над кримінальною справою.

Як повідомив Голубович, надалі в керівництві ЮКОСа йому запропонували виїхати за кордон і сказали, що його можуть залучити у кримінальній справі про обмін акцій ВНК.

При цьому він спростував власні свідчення, надані раніше прокуратурі. Колишній фінансовий директор ЮКОСу заявив, що пропозиція виїхати за кордон носив рекомендаційний характер, і що служба безпеки компанії ніколи йому не загрожувала. Між тим у своїх свідченнях на слідстві Голубович стверджував протилежне.

Голубович повернувся до Росії на початку 2007 року. До цього йому було заочно пред'явлено звинувачення в співучасті в ряді злочинів, і він був оголошений у міжнародний розшук. Суд Тоскани (Італія) відмовився задовольнити запит Генпрокуратури РФ про екстрадицію Голубовича, і колишній топ-менеджер ЮКОСа прийняв добровільне рішення про повернення в Росію. Відразу після його повернення в ЗМІ з'явилися повідомлення, що знаходження Голубовича за кордоном могло бути небезпечним.

Читайте також:

Ходорковський не буде святкувати Новий рік у СІЗО

Путін порівняв Ходорковського з Аль Капоне

"Дочка" ЮКОСа збирається відсудити у Росії 100 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: