Свідома зміна демографічної карти: за час анексії до Криму переселено понад 140 тисяч росіян

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В українській владі вважають, що за це відповідатимуть і держава РФ, і її громадяни, котрі взяли участь у злочині.

Росія цілеспрямовано змінює демографічну карту незаконно анексованого Криму. Про це заявив представник президента України в автономії Антон Кориневич.

За його словами, Кремль намагається переселити на півострів якомога більше росіян і в такий спосіб збільшити кількість людей, лояльних до окупаційної влади. Це має допомогти в утисках кримських татар, забороні на отримання освіти українською мовою та іншим порушенням, зафіксованим ООН у Криму. Кориневич наголосив, що від початку анексії до АРК незаконно переселили понад 140 тисяч громадян Російської Федерації.

“Це така практика держави-окупанта, коли вона заміщає населення окупованої території своїм населенням – для того, щоб змінити демографічну карту цієї місцевості. Переселюючи своїх громадян на півострів, безумовно, Росія порушує четверту женевську конвенцію, яка захищає цивільне населення під час війни. Але це, по суті, ще й військовий злочин – за змістом 8-ї статті Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Тобто, тут ми можемо говорити про відповідальність Росії як держави за такі дії, і про можливу в майбутньому кримінальну відповідальність громадян РФ, які приймають такі рішення”, – пояснив представник президента в автономії.

Напередодні в Києві суд заочно ухвалив рішення у справі про державну зраду судді Севастопольського апеляційного суду АР Крим. Підставою кримінального провадження стали дії обвинуваченої протягом 2014 року, коли вона "забезпечила становлення та зміцнення окупаційної влади Російської Федерації на території АР Крим шляхом безпосередньої участі в утворенні та функціонуванні незаконно створених російських окупаційних органів на тимчасово окупованій території півострова Крим, а також виконання на його території функцій представника окупаційної влади держави-агресора".

Відео ООН визнала, що РФ порушує Женевські конвенції, заохочуючи росіян переїжджати до Криму

Таке вперше визнали в ООН. Йдеться, зокрема, про те, що Кремль свідомо заохочує власних громадян переселятися із материкової частини не незаконно анексований півострів. І саме це є прямою ознакою порушення четвертої Женевської конвенції.

ООН визнала, що РФ порушує Женевські конвенції, заохочуючи росіян переїжджати до Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції