Світ звинувачує й тих і тих

Колишній посол США в Україні Стивен Пайфер наголошує: країни ЄС і США вважають винними в політичній кризі обидві сторони конфлікту.


Колишній посол США в Україні Стивен Пайфер наголошує, що країни ЄС та США вважають, що в політичній кризі в Україні винні обидві сторони конфлікту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це посол сказав сьогодні на Міжнародному форумі «Євроатлантичне майбутнє України».

Зокрема він зазначив, що політичну кризу в Україні зовнішній світ сприймає так, що обидві сторони конфлікту несуть за це відповідальність. За його словами, Партію регіонів на Заході розглядають як силу, яка здійснила кроки, що мають сумнівну конституційність – звільнила Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ, розпочала залучення депутатів із інших фракцій до більшості.

«Кризу було спровоковано зусиллями більшості, яка намагалася розширити свої повноваження за рахунок президента», - наголосив він.

Водночас Стивен Пайфер підкреслив, що залишається відкритим питання щодо відповідності указів президента Конституції України й законодавству. За його словами, Конституційний Суд – це єдиний орган, який мав би вирішити суперечності між президентом і більшістю, але через те, що довіра до нього становить лише 18% населення, його робота також може бути сумнівною. 
Екс-посол відзначив, що Захід розцінює рівень демократії в Україні сьогодні нижче, ніж це було рік тому. На його переконання, в такій ситуації політики мають суворо дотримуватись компромісу від 27 травня, інакше країна повернеться в патову ситуацію без зрозумілого алгоритму виходу з неї.

Пайфер запропонував 5 пропозицій для виходу з політичної кризи: виконувати компроміс від 27 травня та провести чесні прозорі вибори; підготувати поправки до Конституції й чітко визначити повноваження між гілками влади, оскільки дострокові вибори без цього можуть не допомогти вийти з кризи; партії повинні розглянути питання щодо деполітизації КСУ, ГПУ, МВС та СБУ, а також проблему реформування безпекового сектору; під час підготовки до виборів українське керівництво має продовжувати підтримку інтересів України; основні політичні гравці повинні знати, що після виборів вони повинні співпрацювати. Вони, на думку Пайфера мають співпрацювати й упродовж виборчої кампанії. На його переконання, вихід із політичної кризи дозволить Україні поновити свою репутацію демократичної країни та продовжити процес економічного росту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: