Світлана Фабрикант знову вилетіла до Єгипту, щоб прискорити буксирування "Святої Софії" в Порт-Саїд

Представниця партії "Сильна Україна" Світлана Фабрикант знову вилетіла до Єгипту, щоб допомогти морякам судна "Свята Софія", яке тоне і перебуває у вкрай важкому стані.

Кинута судновласником "Свята Софія" йде на дно, 7 вересня моряки були змушені подати сигнал SOS. Вчора, 8 вересня, в Єгипет на прохання екіпажу вилетіли представники фонду порятунку моряків "Ассоль" і партії "Сильна Україна". Вони будуть організовувати негайне буксирування судна в Порт-Саїд.

7 вересня о 20:00 за київським часом єгипетська влада Порт-Саїда прийняла SOS сигнальної ракети судна "Свята Софія". Судно підтримувати на плаву більше немає можливості. Вода в трюмах прибуває, крен посилюється, необхідне термінове буксирування у порт.

Зв'язавшись із судном по мобільному телефону через адвокатів, які займаються юридичним супроводом буксирування судна на берег, представники ITF (Міжнародної федерації транспортних робітників) пішли назустріч проханню екіпажу "Святої Софії" про присутність на переговорах представників фонду "Ассоль" і партії "Сильна Україна" в особі керівника Одеської обласної організації Світлани Фабрикант.

В даний час у Єгипті тривають переговори щодо негайного транспортування "Святої Софії" в Порт-Саїд і повернення членів екіпажу, які залишилися на судні, до України. У переговорах беруть участь представники ITF, консульська служба, адвокати "Святої Софії" і Світлана Фабрикант, яка прибула в Порт-Саїд на прохання екіпажу

Представники фонду нагадують, що на борту судна знаходиться небезпечний вантаж - 4000 тонн фосфатних мінеральних добрив.

Нагадаємо, що після повернення на батьківщину 6 моряків "Святої Софії", капітан корабля і деякі члени екіпажу добровільно залишилися на судні з метою підтримання його життєдіяльності до буксирування у Порт-Саїд. На борт були доставлені продукти харчування і питна вода, проте вони вже закінчуються. Машинне відділення затоплене, судно знеструмлене, через що не можна відкачати воду і підняти якір. Це означає, що самостійно судно до Порт-Саїда не дійде. Встановлено також, що дистанційному ремонту судно не підлягає.

Як повідомлялося раніше, з 5 травня "Свята Софія" стояла в нейтральних водах у Середземному морі в районі Порт-Саїда. Через величезні борги судновласника перед місцевою владою судно не могло зайти в порт, а екіпаж не міг зійти на берег. Судно "Свята Софія" визнано неморехідним і аварійно небезпечним. Через борги судновласника і поганий стан судна єгипетська влада відмовила йому в заході у порт. Двічі українці були змушені посилати сигнали SOS і запускати червоні сигнальні ракети.

Вчора вночі делегація з України активізувала переговори з владою Єгипту. Сьогодні вранці почнеться процес передачі судна під арешт єгипетській владі.

Читайте також:

"Сильна Україна" хоче притягнути до відповідальності судновласника "Святої Софії"

Шість моряків аварійного судна "Свята Софія" зійшли на землю і готуються до вильоту додому

Стан справ на судні "Свята Софія" критичний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: