Світова преса про українські вибори: майбутнє України стає біло-синьо-червоним

Світові ЗМІ говорять про повернення "людини зі сходу" і геополітичний поворот України в бік Росії.

Ряд світових засобів масової інформації відреагували на вибори президента України, які відбулися минулої неділі.

The New York Times, Нью-Йорк, США

"З підірваною економікою України і її паралізованим оранжевим урядом багато людей голосували в неділю з меншим ентузіазмом, ніж п'ять років тому. І Янукович, і Тимошенко - добре знайомі фігури, які під час передвиборної кампанії лише перефразовували затаскані теми. А результати виборів відобразили географічне розділення України".

The Guardian, Манчестер, Великобританія

"У 2004 році у України був шанс стати оранжевою, але сьогодні її майбутнє стає сірим, точніше, біло-синьо-червоним – кольорів російського прапора. Тепер, коли більшість виборців віддали голоси за Віктора Януковича, прозахідні ідеї країни, які нація підтримала під час оранжевої революції, випарувалися, не встигнувши реалізуватися".

The Wall Street Journal, Нью-Йорк, США

"Тріумф Віктора Януковича на президентських виборах України в неділю демонструє дивовижне повернення в політику вигнанця оранжевої революції 2004 року. Януковича називають екс-злочинцем, прихильником жорсткого управління і полоненим Кремля, здатним повністю зупинити демократичний розвиток України і заблокувати її шлях в Європейський союз. Його історія нагадує роман Чарльза Діккенса: сирота, що виріс в промисловому регіоні, член банди, двічі судимий, зумів стати прем'єр-міністром, перш ніж бути страченим вулицею. Проте, здається, саме він стане президентом України".

Ottawa Citizen, Оттава, Канада

"Попередні результати голосування сигналізують про повернення Януковича, названого маріонеткою Москви і вигнаного п'ять років тому, коли завдяки вуличним демонстраціям були опротестовані результати фальсифікованих виборів. Нинішня перемога Януковича може означати повернення України назад до "радянського господаря" - Росії. Якщо результати голосування визнають дійсними, Янукович буде першим президентом незалежної України, який не отримає 50% голосів виборців".

Spiegel, Гамбург, Німеччина

"Після другого туру президентських виборів Україна потрапила в політичну безвихідь. По попередніх результатах підрахунку більше 95% голосів, лідер опозиції Віктор Янукович отримав невпевнену перемогу над своєю суперницею Юлією Тимошенко, яка може опротестувати підсумки виборів в суді. Тимошенко і Янукович однаково сильні: у кожного є підтримка половини країни, але жоден з них не здатний об'єднати Україну".

Frankfurter Allgemeine Zeitung, Франкфурт, Німеччина

"Людина зі сходу знову повернулася. Віктор Янукович, якого п'ять років тому прогнала з політичної сцени України демократична оранжева революція, звинувативши у фальсифікації виборів, тепер гордо заходить в будівлю Верховної ради. Очевидно, саме цій людині, що знаходилася поза законом, Україна надасть найвищу посаду".

Neue Zuercher Zeitung, Цюріх, Швейцарія

"Для майбутнього України результати виборів означають труднощі. Чіткі співвідношення в боротьбі з економічною кризою, яких так потребує країна, не встановлені. Немає упевненості і в тому, наскільки новий президент буде дієздатним, чи налагодиться співвідношення сил в парламенті і чи не послідують за президентськими парламентські вибори".

Нагадаємо, за попередніми даними, лідер Партії регіонів Віктор Янукович перемагає на виборах президента України. Розривши між Віктором Януковічем і Юлією Тимошенко перевищив 3%.

Читайте також:

Україні передрікають нестабільність і "непорушний курс" на Росію

Регіонали кажуть, що Тимошенко тільки затримає інаугурацію

Тимошенко вирішила не визнавати перемогу Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: