Світова спільнота визнала продажність українського правосуддя

Одна з найавторитетніших у світі правозахисних організацій вказує на тотальну корумпованість українського правосуддя.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вказує на корумпованість правоохоронних органів в Україні. Про це сказано в доповіді організації за підсумками 2009 року.

У ній зазначається, що українська система кримінального правосуддя відрізняється поганими умовами утримання й жорстоким поводженням з ув'язненими у в'язницях, корупцією серед співробітників правоохоронних органів і слабкістю судової системи.

За даними організації, українські правозахисні групи часто повідомляють про значну кількість зізнань, зроблених затриманими примусово й під катуваннями, і які потім ураховуються як докази в ході судових розглядів.

Також зазначається широко поширена безкарність правоохоронних органів за порушення, що допускаються ними.

Моніторингові групи із представниками Міністерства внутрішніх справ і громадських організацій у їхньому складі виявили випадки, коли арешти не реєструвалися належним чином, затриманим не зачитували їх права, а також вказували на переповненість і відсутність природного висвітлення в камерах.

У доповіді зазначається, що вже до травня 2009 року понад 50 співробітників правоохоронних органів були засуджені за перевищення службових повноважень і погане поводження з ув'язненими.

Водночас, організація зазначає, що в 2009 році були досягнуті деякі успіхи в рамках ініційованої в 2008 році реформи правоохоронної системи, зокрема в тім, що стосується поліпшення поводження із психічно нездоровими затриманими й дотримання процесуальних вимог.

Нагадаємо, за даними глобальної антикорупційної неурядової організації Transparency International, Україна зайняла 146 місце за рівнем корупції зі 180 країн. Сусідами України в рейтингу корумпованості опинилися такі країни як Зімбабве та Сьєрра-Леоне.

Читайте також:

Україна зайняла 146 місце у світі за рівнем корупції

Нові антикорупційні закони вдарять по мільйонах пересічних українців

Суд виніс вироки міліціонерам, які на смерть закатували затриманого

Міліціонер вистрілив у голову підозрюваного на допиті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: