Світовий банк потурбується про бідних українців

Директор представництва СБ в Україні, Білорусії і Молдові Мартін Кайзер сказав, що Світовий банк буде підтримувати перерозподіл українського бюджету на користь захисту найбідніших верств населення.

Він підкреслив, що необхідно уникнути диспропорції при розподілі втрат від рецесії економіки в результаті кризи. "Тому вартість економічного падіння повинна бути розподілена так, щоб захистити найуразливіше населення", - сказав Райзер.

Старший економіст Світового банку по Україні Пабло Сааведра вважає, що визначальним чинником впливу глобальної кризи на українську економіку буде не зростання безробіття, а зменшення реальних зарплат.

"У США, наприклад, визначальним чинником є зростання безробіття, в Україні це зменшення реальних зарплат. Вже зараз ми бачимо як приватний сектор зменшує зарплати своїм працівникам. Це необхідно для відновлення конкурентоспроможності українського експорту", - сказав Сааведра.

Світовий банк прогнозує у 2009 році зниження ВВП в Україні на 4%, повідомив старший економічний представник СБ в Україні, Молдові і Білорусі Руслан Піонтовський.

Він також сказав, що Світовий Банк прогнозує Україні інфляцію в 13,7%.

Крім того, на думку СБ базовий дефіцит українського державного бюджету у 2009 році буде нульовим, за виключення витрат на рекапіталізацію банків. При цьому, дефіцит платіжного балансу також буде закритий за рахунок скорочення дефіциту рахунку поточних операцій в результаті корекції обмінного курсу і помірного фінансування своєї заборгованості державними суб'єктами.

Мінекономіки чекає, що за підсумками цього року зростання ВВП складе 3,5-4%, а наступного року буде зафіксований спад на 5%.

Нагадаємо, з початку цього року інфляція в Україні досягла 19,8%, на наступний рік Кабінет міністрів прогнозує значно менше падіння цін – 9,5% за рік.


ВідеоСвітовий банк потурбується про бідних українців

ВідеоСвітовий банк підтримає перерозподіл українського бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: