Світовий банк стурбований демографічною ситуацією в Україні

Представники СБ пов`язують демографічну катастрофу, перш за все, з низькою тривалість життя дорослого чоловічого населення.

Україна потребує серйозної модернізації системи охорони здоров`я й посилення пропаганди здорового способу життя у зв`язку з демографічною ситуацією, що склалася в державі. Про це в інтерв`ю "Дзеркалу тижня" заявив новий віце-президент Світового банку по регіону Європи і Середньої Азії Філіпп Ле Уору.

Він наголосив, що Світовий банк стурбований демографічною ситуацією в Україні, яку представники СБ пов`язують, перш за все, з низькою тривалість життя дорослого чоловічого населення.

"Основна проблема полягає в тому, що українці, й особливо українські чоловіки, вмирають дуже молодими. Середня очікувана тривалість життя чоловіка при народженні становить в Україні лише 59 років; смертність дорослого чоловічого населення порівняна з показниками смертності в бідних країнах світу. Це веде до величезних соціальних й економічних витрат", - відзначив Ф.Ле Уору.

На його думку, для виправлення ситуації, перш за все, необхідно модернізувати систему охорони здоров`я. Зокрема, необхідно змінити стимули, аби зацікавити медперсонал у досягненні вищих результатів у своїй галузі.

"Ресурсів достатньо, але використовуються вони неефективно: дуже багато коштів витрачається на підтримку існуючої інфраструктури і дуже мало - на устаткування, професійну підготовку медичного персоналу, профілактику", - вважає представник СБ.

Крім того, на думку Ф.Ле Уору, українцям слід було б вести здоровіший спосіб життя. Так, він нагадав, що зловживання алкоголем і тютюном, а також дорожньо-транспортні пригоди - головні причини високого відсотка смертності серед українських чоловіків.

"Проте ці причини навряд чи можна назвати невиправними. Так, деякі з них пов`язані із стресом, і я боюся, що нинішня економічна криза не сприятиме їх усуненню; але деякі з цих проблем можна було б розв’язати за допомогою вищих акцизних зборів, введення обмеження швидкості на українських дорогах і обов`язкового використання ременів безпеки", - вважає віце-президент СБ.

"Необхідні також і освіта, пропаганда здорового способу життя. Над цим ми працюємо спільно з дуже багатьма українськими партнерами, вважаючи, що до цієї проблематики особливо чутлива молодь", - наголосив Ф.Ле Уору.

Нагадаємо, у другому кварталі 2009 року в Україні тривала тенденція до різкого зменшення смертності.

Так, якщо у І кварталі поточного року в Україні було зафіксовано 21-23-відсотковий спад смертності у порівнянні з аналогічними періодами 2007 та 2008 років, то у ІІ кварталі цей показник додав ще 3 відсотки. Загалом, за квітень-червень 2009 року в Україні померло 155658 осіб, у той час як за січень-березень – 160587 осіб.

Читайте також:

Українці стали вимирати повільніше

Наявність сенсу життя знижує ризик передчасної смерті

Європа стурбована вимиранням українців через алкоголь

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: