Світовий банк та МВФ: в Україні швидко старіє населення

Україна в середньостроковій перспективі повинна здійснити пенсійну реформу у зв'язку з критичним старінням населення.

Україна в середньостроковій перспективі повинна здійснити пенсійну реформу у зв'язку з критичним старінням населення.

Таку думку висловили постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр та виконувач обов'язків директора Світового банку в Україні, Білорусі і Молдові Пабло Сааведра на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

"Вирішення питання пенсійної реформи – це питання буде надзвичайно актуальним для України в середньостроковій перспективі. Необхідно продовжувати роботу в цьому напрямі, і зараз якраз експерти МВФ і Світового банку зосередили свої зусилля на пошуках шляхів реформування системи", - сказав Альєр.

Сааведра відзначив, що демографічний профіль України є одним з найгірших у Європі.

Він також заявив, що проблема старіння нації характерна і для інших країн, зокрема, для Східної Європи. Але питання в тому, що пенсійну реформу там здійснили вже давно – в 90-х роках, бо вони розуміли, що їх демографічний профіль погіршується і з цим треба щось робити.

"Мені здається, що стосовно старіння населення Україна має найгірший демографічний профіль в Європі, тому все це посилює фіскальний тиск", - додав Сааведра.

Представник Світового банку наголосив, що пенсійна реформа повинна здійснюватись поступово.

"Усі зміни, які здійснюватимуться, будуть розтягнуті на триваліший період часу. Є шляхи й заходи, за допомогою яких можна здійснити пенсійну реформу так, щоб вона не позначилася негативно на найбідніших верствах пенсіонерів", - вважає Сааведра.

Разом з тим, постійний представник МВФ в Україні Альєр не відповів на запитання, чи вимагав фонд від України збільшення пенсійного віку.

Віце-прем'єр Григорій Немиря визнав, що пенсійна реформа повинна відбутися в середньостроковій перспективі при обов'язковому супроводі значних змін національного законодавства.

"Але є й інший аспект цього питання: кроки, які мають бути здійснені для посилення стану Пенсійного фонду, і ці кроки можуть бути вжиті як на законодавчому рівні, так і в рамках повноважень Кабінету міністрів", - сказав він.

10 березня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко виступила проти підвищення пенсійного віку для жінок та чоловіків в Україні.

"Поки я прем'єр-міністр, ніхто не зможе підвищити пенсійний вік для жінок та чоловіків", - заявила прем'єр.

Читайте також:

МВФ домовився з урядом і обіцяє "жертви"

Світовий банк задоволений рішеннями Тимошенко

Тимошенко дала Нацбанку свободу дій та змінила бюджет

Ющенко поскаржився британському каналу на Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: