Світовий банк вимагає від України впровадження антикризових реформ

Антикризовий план заходів для України повинен містити чотири ключові елементи.

Україна не може зволікати з впровадженням заходів по подоланню кризи в очікуванні президентських виборів і повинна досягти політичного компромісу, достатнього для здійснення кроків, які дадуть можливість протистояти кризі і відновити економічне зростання.

Таку думку висловив директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.

"Схоже, що Україна постраждає від глибокої рецесії. Враховуючи зовнішні дисбаланси і відсутність доступу до ринків капіталу, затягування часу не є ефективною стратегією", - відзначив він.

Директор ВБ підкреслив, що антикризовий план заходів для України повинен містити чотири ключові елементи: адекватне і послідовне впровадження макроекономічної політики відповідно з програмою, підтримуваною МВФ; переорієнтацію бюджетних витрат у бік збільшення об'єму інвестицій в державну інфраструктуру, які дозволяють підтримати реальний сектор і зайнятість, у поєднанні із зусиллями, направленими на мобілізацію ресурсів для захисту бідних і вразливих прошарків населення.

Крім того, план повинен містити чітку стратегію захисту вкладників банків і реабілітації банківського сектора; реформи, які сприятимуть полегшенню входження на ринок і залученню приватних інвестицій.

"Для виконання цього завдання НБУ потребує ширшого арсеналу інструментів для розв'язання проблем банків, які дозволили б переводити вкладників і безпроблемні активи у життєздатні банки з одночасним вилученням проблемних активів з метою подальшої ліквідації, а для наявних акціонерів має здійснюватися зменшення їхньої частки відповідно до поточної вартості капіталу", - зазначив Райзер.

"Всі ці елементи зв'язані між собою і посилюють один одного. Для ефективного їх впровадження необхідна тісна співпраця уряду, президента і Національного банку України (НБУ), а також підтримка у Верховній Раді", - відзначив Райзер. 

Читайте також:

Інвестори знову цікавляться Україною

Forbes не вважає українські компанії вартими уваги

В умовах кризи в Україні зростає тільки сільське господарство

Уряд просить у Світового банку півмільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: