Світовий конгрес українців закликав оскаржити угоду про флот в КСУ

Світовий конгрес українців визнав угоду щодо продовження перебування російського флоту в Криму "неконституційною і антиукраїнською".

Світовий конгрес українців закликав депутатів Верховної ради оскаржити угоду щодо подовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму та закон про її ратифікацію в Конституційному суді.

У зверненні Світового конгресу українців угоду щодо ЧФ РФ в Україні названо "неконституційною і антиукраїнською".

"Як угода про Чорноморський флот, так і її ратифікація, суперечать чинній Конституції України, у статті 17 якої чітко йдеться про те, що на території України не допускається розміщення іноземних військових баз", - наголосили автори звернення.

Конгрес зазначив, що згідно з Конституцією укладання міжнародних договорів України відноситься до "актів президента України" (ст.106, п.3), а закони про ратифікацію таких договорів - до "законів та інших правових актів Верховної ради" (ст.85, п.32).

А такі акти президента і закони ВР підлягають розгляду Конституційним судом після звернення не менш як 45 народних депутатів України (ст.150, п.1), зазначили автори звернення.

Світовий конгрес українців закликав депутатів скористатися своїм конституційним правом і оскаржити в КС неконституційність вищезазначеної угоди і закону про її ратифікацію.

Раніше глава КСУ Андрій Стрижак заявив, що подати подання про конституційність міжнародного договору про російський флот на території України до Конституційного суду можуть тільки президент і Кабмін.

"Ви маєте знати, що стосовно міжнародних договорів можуть (звернутися до КС – ред.) два суб'єкти звернення – президент і уряд, але не депутати, ніхто", – заявив глава КСУ журналістам.

Світовий конгрес українців називає себе міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, яка на сьогодні налічує понад 20 мільйонів українців. До складу Конгресу входять українські організації з більш як 30 країн світу.

Читайте також:

ВР залишила російський флот у Криму ще на 25 років

У Тернополі "зрадника" Януковича "посадили на палю"

Опозиція поскаржиться Європі на ратифікацію "харківської угоди"

Мєдвєдєв і Янукович привітали один одного з тим, що ЧФ залишився в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: