"Свобода" на 9 травня очікує у Львові масові заворушення

"Свобода" очікує на День перемоги у Львові масові заворушення з боку проросійських націоналістів, проте все ж намагається заборонити їх марш.

Львівська "Свобода" очікує на День перемоги у Львові масові заворушення з боку проросійських націоналістів. Про це заявив депутат від "Свободи" Юрій Михальчишин.

Водночас він закликав мера Львова Андрія Садового зобов'язати виконавчий комітет міськради подати позов до Львівського адміністративного окружного суду про заборону проведення заходів 9 травня політичною партією "Русское единство". Таке звернення він озвучив 21 квітня під час сесії Львівської міської ради.

Як зазначив Михальчишин, йому стало відомо із ЗМІ, що партія "Русское единство" і "Родина" планують 9 травня провести ряд заходів у Львові.

"Робитимуть це для того, аби 9 травня пройти маршем центральними вулицями міста під червоними прапорами СРСР та проросійськими гаслами. Такий намір політичних маріонеток Кремля та його лакеїв в Україні є широкомасштабною провокацією, яка спрямована на залякування мешканців Львова, приниження національної гідності українців та утвердження людиноненависницьких і антиукраїнських цінностей, як державної ідеології. Запозичений в Російської Федерації культ "великої перемоги", що послідовно впроваджується в Україні Партією регіонів, є частиною кампанії з реабілітації сталінізму та легітимізації політичного режиму, що є його практичним спадкоємцем", – зазначив Михальчишин.

Він сказав також, що заходи, заплановані на 9 травня у Львові, є викликом для усіх національно свідомих українців і зухвалим проявом беззаконня.

"Під час проведення масових заходів 9 травня у Львові передбачається значна кількість учасників, які перебуватимуть в одних і тих самих місцях, в той самий час, що призведе до конфліктних ситуації, бійок та масових заворушень", – відзначив депутат Михальчишин.

Він зауважив, що партія "Русское единство" планує наругу над національним прапором та використання не державної символіки – червоного прапора СРСР, що, зі слів депутата, категорично не сприймається львів'янами і посилює можливість конфлікту.

"Виходячи із ряду заходів, політичних та ідеологічних поглядів їхніх учасників існує реальна небезпека заворушень чи злочинів, загрози здоров'я населенню тощо", – зазначив Михальчишин.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий запевнив, що місто, звичайно, готує позов. "Зараз надходить багато звернень, ми їх усі систематизуємо і позов подамо", – додав мер.

Як повідомлялося, політична партія "Русское единство" заявила про намір 9 травня пройти урочистою ходою головним вулицями Львова до Пагорба слави, щоб покласти там квіти.

Раніше депутати Львівської міської ради, де більшість має ВО "Свобода", заявили, що не мають наміру відзначати 9 травня День перемоги. Натомість політична сила пропонує відзначати Свято Героїв – 10 травня.

Коментуючи наміри "Русского єдинства" влаштувати марш на 9 травня у Львові, міський голова Андрій Садовий назвав такі наміри провокацією. Він також зауважив, що міська влада може звернутися до суду щодо заборони згаданих акцій, якщо це може шкодити львів'янам.

Читайте також:

Рада зобов'язала вивішувати червоний прапор у День Перемоги

Проросійські націоналісти підготували 15-метровий прапор до Дня Перемоги у Львові

В Івано-Франківську радянські прапори оголосили поза законом

Одеські депутати витратили на прапори майже вдвічі більше, ніж на допомогу ветеранам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: