"Свобода" оголосила про безстрокову акцію "Умань без хасидів"

Кампанія об´єднуватиме в собі "інформаційні методи, публічні заходи, акції прямої дії та буде спрямована на розв´язання складного хасидського питання в Умані.

Черкаська обласна організація Всеукраїнського об´єднання "Свобода" заявила про початок безстрокової кампанії "Умань без хасидів".

Кампанія об´єднуватиме в собі "інформаційні методи, публічні заходи, акції прямої дії та буде спрямована на розв´язання складного хасидського питання в Умані, виконання вимог громадськості з приводу налагодження цивілізованого відвідання Умані прибульцями-хасидами".

"Свобода" висловлює "обурення бездіяльністю влади всіх рівнів, котра не вчинила жодних дій, щоб припинити та відвернути агресію хасидів до українців, не намагається унеможливити та зупинити масовий безлад, який щороку вчиняють хасиди в Умані на своє релігійне свято".

У заяві організації також зазначається, що "факт ганебної поведінки влади та правоохоронців не залишає сумнівів також у тому, що вони цинічно обслуговують інтереси лише прибульців-хасидів, дозволяючи їм творити безчинства та безлад в місті, не припиняючи та не даючи відсіч агресивним діям хасидів щодо місцевого населення".

Націоналісти підкреслюють, що низку вимог, виконання яких дало б змогу реально вирішити складне хасидське питання в Умані, було висунуто під час Маршу проти хасидського свавілля 4 вересня 2010 року.

Серед вимог, зокрема, були такі: захистити конституційні права уманчан, прищепити хасидам повагу до українського населення, визначити статус хасидів, унеможливити приїзд чужинських кримінальних елементів, запровадити біометричний контроль для прибульців-хасидів, заборонити хасидам самовільне будівництво, рекомендувати прибульцям-хасидам перебувати у визначених культових місцях, заборонити порушувати спокій українського населення, примусити їх до сплати комунальних платежів, примусити їх до підтримання чистоти, обмежити в´їзд в Україну іноземців з епідеміологічно небезпечних країн (потенційних носіїв бубонної чуми, холери тощо).

Нагадаємо, в Україні щороку збираються тисячі паломників-хасидів, які святкують іудейський Новий рік на могилі засновника хасидизму ребе Нахмана, похованого в Умані.

Цього року за час перебування хасидів в Умані виникло два конфлікти. Один з потерпілих місцевих жителів після надання медичної допомоги вже перебуває вдома, другий - все ще в лікарні.

10 хасидів, які намагалися порушити громадський порядок, були депортовані. Їм заборонено в'їжджати на територію України протягом 5-ти років. Стосовно ще трьох хасидів проводиться дослідча перевірка.

Читайте також:

МЗС Ізраїлю перепросило Україну за хасидів-хуліганів

В Ізраїлі заарештували 400 хасидів, які повернулися з України

У Януковича сподіваються, що хасиди отримали урок в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: