"Свобода" пропонує назвати 9 травня Днем скорботи

Івано-франківська "Свобода" хоче оголосити 9 травня Днем скорботи за мільйонами безневинно загиблих українців у другій світовій війні".

Представники ВО "Свобода" в Івано-Франківській області мають намір оголосити 9 травня Днем скорботи, а не Днем перемоги. Про це повідомив голова фракції ВО "Свобода" в Івано-Франківській обласній раді Василь Скрипничук.

У зв'язку з цим івано-франківська "Свобода" ініціює прийняття звернення до громадськості, до ієрархів традиційних українських церков, до Верховної ради, а також до президента Віктора Януковича.

Звернення планують розглянути на черговій сесії облради, яка відбудеться 15 квітня цього року.

Крім цього, націоналісти закликають ієрархів українських традиційних церков 8-9 травня відслужити скорботний молебень за упокій душ тих мільйонів українців, які стали жертвами Другої світової війни.

"У Верховній Раді України з'явився законопроект "Про внесення змін до закону України "Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років". Депутати пропонують використовувати копії прапора перемоги, тобто червоного прапора, біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса; суспільне використання копій прапора перемоги під час урочистих заходів, присвячених Дню перемоги, які здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування і т.д.", - пояснив позицію "свободівців" Скрипничук.

Він наголосив, що депутати низько схиляють голови перед десятками мільйонів українських жертв, військових і цивільних, незалежно від того, в якій армії вони загинули чи жертвою якого окупанта стали – нацистського чи більшовицького, а особливу шану віддають воякам Української Повстанської Армії.

Нагадаємо, Тернопільська міська рада вслід за Львівською заборонила розміщення радянської символіки на державних установах і комунальних підприємствах міста.

Згідно з документом, у День Перемоги (9 травня) і у День визволення Севастополя (14 червня) копія Прапора Перемоги "в обов'язковому порядку вивішується на флагштоках будівель органів місцевого самоврядування і виконавчої влади разом із Державним прапором України і прапором міста-героя Севастополя".

Читайте також:

Львів заборонив вивішувати червоні прапори на День перемоги

Проросійські активісти підготували Львів до маршу на честь Дня Перемоги

Радянські прапори на день Перемоги з’являться по всій Україні

Бердянські націоналісти вимагають заборонити прапор СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: