Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Свобода" забере звання Героя в офіцера, який встановив прапор над Рейхстагом

Офіцера, який підняв червоний прапор над Рейхстагом, вимагають позбавити звання Героя, бо він не був громадянином України.

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" оскаржило в суді указ президента Віктора Ющенка про присвоєння звання "Герой України" радянському офіцеру Олексію Бересту, який 30 квітня 1945 року підняв червоний прапор над Рейхстагом.

Відповідний позов "Свобода" подала до Донецького окружного апеляційного суду, який 2 квітня визнав незаконним указ президента про присвоєння звання Героя України провіднику українських націоналістів Степану Бандері.

Позивач, голова Луганської обласної організації ВО "Свобода" Дмитро Снєгирьов, заявив наступне: "Присвоєння звання "Герой України" Олексію Бересту є протиправним на тій підставі, що Берест не є громадянином України, бо помер у 1970 році у м. Ростов-на-Дону (РФ)".

Він нагадав, що згідно з рішенням колегії суддів Донецького окружного апеляційного суду щодо незаконності нагородження Бандери, особи, які померли до 1991 року, не можуть бути громадянами України.

"Таким чином, указ президента України Віктора Ющенка від 06.05.2005, про присвоєння звання "Герой України", Олексію Бересту, який не є громадянином України, є протиправним та незаконним актом, який підлягає скасуванню у судовому порядку, тому що звання "Герой України" може отримати виключно громадянин України", - цитує Снєгирьова прес-служба "Свободи".

ВО "Свобода" вказує, що обґрунтування цього позову базується на тих самих аргументах, які наводилися у позові щодо нагородження Бандери. "Суд не наважиться застосувати подвійні стандарти щодо розгляду по суті двох ідентичних справ", - переконаний Снєгирьов.

Коментуючи подання позовної заяви, глава обласної організації "Свободи" зазначив: "Принагідно хочу заявити, що не маю жодних претензій чи пересторог до особистості самого Береста. Але, оскільки суд створив прецедент, ухваливши відповідне рішення щодо скасування звання "Герой України" Степану Бандері, вважаю що закон має бути одним для усіх, незважаючи на те, чи подобається це якійсь частині суспільства, чи ні. Закон порушити не можна, можна лише самим розбитися об нього. Можливо, це примусить владу хоча би напередодні 9 травня, коли масово роздаються державні нагороди, замислитися над цією тезою".

Як відомо, 2 квітня суд визнав незаконним указ президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Позивач, донецький адвокат Володимир Оленцевич побудував позов на тому, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

Адвокат Степана Бандери - онука і тезки лідера ОУН - наполягав на тому, що Бандеру можна вважати громадянином України, оскільки той сам є автором Акту проголошення Української держави у 1941 році у Львові. І громадян тієї держави слід також вважати громадянами України.

Читайте також:

Донецький адвокат збирається позбавити звання Героя Романа Шухевича

"Свобода" вимагає звільнити донецьких суддів через Бандеру

Ющенко закликав Януковича зберегти за Бандерою звання Героя

Затулін розповів Януковичу, що йому робити з Бандерою

Залиште свій коментар

Вибір редакції