"Свобода" зібрала для Януковича сотні тисяч підписів на захист української мови

ВО "Свобода" провела на Майдані Незалежності акцію зі збору підписів під зверненням до президента Януковича про захист української мови.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" провела на Майдані Незалежності в Києві мітинг на захист української мови.

На площі встановлено намети, в яких проводиться збір підписів під зверненням до Віктора Януковича з вимогою зберегти українську мову як єдину державної мови в Україні.

"У зв'язку з обранням президентом України Віктора Януковича загроза української мови зросла багато разів", - заявив, відкриваючи мітинг заступник голови ВО "Свобода" Андрій Мохник.

Виступаючі на мітингу висловлюють побоювання, що Віктор Янукович "на догоду Москві" зробить російську мову другою державною і скасує укази Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу і Степану Бандері. Представники "Свободи" заявили, що докладуть усіх зусиль для того, щоб не допустити цього.

"Віктор Янукович зробив ганебні заяви в Москві про те, що він буде виконувати свої обіцянки, тобто він прогнувся перед кремлівськими карликами і показав себе таким, як описував 150 років тому Шевченко: "Раби, підніжки, грязь Москви". Саме так він і вів себе в Москві", - зазначив Мохник.

Він додав, що акція почалася 21 лютого і буде тривати до 9 березня. За його словами, зібрано ве сотні тисяч підписів.

Підписи збираються під зверненням до Януковича. Автором звернення є Ірина Фаріон. Вона є представником Всеукраїнського об’єднання і відома тим, що в одному з дитячих садів Львова почала вчити дітей які імена є правильними для українців, а які ні, і при цьому заявила, що тим, у кого російські імена, "потрібно їхати до Московії".

Нагадаємо, що під час недавнього візиту Януковича до Москви він пообіцяв не відкладати прийняття законів для захисту прав російськомовного населення в Україні. Він переконаний в тому, що народ України розуміє необхідність такого закону.

Читайте також:

Ющенко: Янукович кинув виклик мільйонам українців

Янукович пообіцяв Мєдвєдєву захищати російську мову

ПР підготувала закон про офіційний статус російської мови

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: