"Своє дівати нема куди": Насалик заявив, що Україна не закуповуватиме вугілля у РФ

За словами міністра, в Україні запасів енергетичного вугілля близько 3 млн тонн.

Відтепер Україна не закуповуватиме енергетичне вугілля у Росії, оскільки має достатньо запасів.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, пише УНІАН.

"Ми поточного року не будемо закуповувати енергетичне вугілля у Росії. Сьогодні у нас запаси - близько 3 млн тонн, і ми їх будемо тільки нарощувати", - сказав міністр.

За його словами, наразі важливим для країни є не питання поставок вугілля, а план його правильного використання.

"Нам своє (наявне - ред.) вугілля дівати нема куди", - зазначив міністр.

Як повідомляє видання, Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля ще з літа 2014 року, коли внаслідок військових дій повністю втратила контроль над частиною Донбасу, де розташована значна частина шахт саме антрацитового вугілля. 
 
У минулому році Україна імпортувала кам'яне вугілля і антрацит на загальну суму 1,632 млрд дол. Найбільшими постачальниками вугілля для України у минулому році були Росія, США і Казахстан. Імпорт вугілля з Росії у грошовому вимірі становив 771,3 млн дол. (47,2% витрат на імпорт твердого палива), з США - 400 млн дол. (24,5%), з Казахстану - 123,7 млн дол. (7,6%). На інші країни припало 338,2 млн дол.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна отримує вугілля з окупованих територій Донбасу. За словами міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша, вугілля постачають підприємства, які перереєструвалися на підконтрольних уряду землях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: