Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Священик із гранатометами ризикує втратити сан і сісти на сім років

У церковному керівництві вже оголосили про готовність заборонити панотця у служінні.

У церкві шоковані затриманням священика на КПП у зоні АТО. Напередодні в греко-католицького капелана Івана Гопка, котрий повертався на Буковину з-під Маріуполя, правоохоронці виявили п'ять гранат і два гранатомети, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Священик не заперечував, що боєприпаси належать йому. Пояснив їх наявність бажанням мати сувеніри з АТО та наміром глушити рибу на водоймах. Панотця затримали, зброю вилучили. Парафіяни у рідному селі Сторожинці новиною шоковані. Люди переконані, що їхній настоятель не міг узяти до рук зброї. Вони підозрюють, що його підставили. "Донецька поліція – у нас недовіра до того. Скільки було випадків, що хлопців-фронтовиків отой поліцай за один якийсь патрон забутий у наплічнику робив стільки проблем", - каже мешканець Сторожинця Андрій Кухарук.

Під брамою недобудованого храму відбулися імпровізовані збори вірян. Люди кажуть, що священик їздив до АТО протягом двох років. "Половина церкви догори була заставлена ящиками – одяг, продукти", - каже мешканка Сторожинця Марія Цібій. І натякають, що державницька позиція церкви не подобалася сусідній громаді Московського патріархату.

Відео Затриманий військовий капелан віз гранати і гранатомети із зони АТО, щоб глушити рибу

Тим часом на сайті Української греко-католицької церкви вже з'явилася офіційна заява, у якій засуджуються дії священика та міститься обіцянка усунути його від служіння у разі доведення провини. Щоправда, представник Буковинської єпархії від коментарів на камеру поки що утримався, посилаючись на нестачу інформації щодо інциденту. "Цей священик з перших часів на двох Майданах, його головна зброя – це хрест. Він досвідчений священик. Треба день-два, щоб приїхати, розібратися", - каже вікарій Буковинської єпархії УКГЦ Валерій Серотюк.

За інформацією донецької поліції, запобіжний захід визначатиме суд міста Мангош у середу. Щоправда, у самому суді зазначили, що документи щодо затриманого священика до них ще не надходили. У разі доведення провини, церковнику загрожує до семи років позбавлення волі.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції