Священик-патріот УПЦ МП утік із Луганська і відновлює храм УПЦ-КП на Полтавщині

Дата публікації
Перегляди
4213
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Священик-патріот УПЦ МП утік із Луганська і відновлює храм УПЦ-КП на Полтавщині

Заради продовження служіння йому довелося пожертвувати цілісністю родини.

Священик УПЦ Московського патріархату переїхав із рідного йому Луганська на Полтавщину та почав там нове життя вже як настоятель парафії Київського патріархату. Тепер він веде сільське життя та служить літургії у храмі села Марківка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

30-річний отець Дмитро одразу підкорив селян патріотизмом і вмінням допомагати людям, котрі потрапили в скруту. Священик каже, що й сам пережив кризові моменти в окупації, коли довелося тікати з однією сумкою в руках. Останньою краплею стала поведінка братів по єпархії. "Деякі священники Московського патріархату хвалилися тим, що вони їздили освячували ті блокпости. Багато популяризувалося в церкві, застосовували не "Русь", а "Росія" в молитвах", - розповів він.

Священик хоче облаштувати музей у стінах свого храму на Полтавщині

Священик хоче облаштувати музей у стінах свого храму на Полтавщині

Священик пережив і особисту драму: дружина та донька переїжджати відмовилися. Рятується від туги за ними отець Дмитро тим, що досліджує історію свого нового храму та села. І вже з'ясував, що церкві більше років, ніж вважалося досі, а дехто з її настоятелів витримав тортури і знущання більшовиків. "Священник наш репресований, який служив в 1936 році, був заарештований і більше не повернувся… Недавно знайшов їхнього онука, відніс онуку фото і подякував за його діда", - розповів настоятель парафії села Марківка.

У його планах – облаштувати просто в стінах храму музей. Але для цього споруду слід підремонтувати, бо вона через свій вік поволі руйнується. Зробив отець Дмитро і власне відкриття: з'ясувалося, що його дід родом із Полтавщини. Тож тепер священик упевнений, що опинився в цій області невипадково.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4213
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація