Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Священики УПЦ Московського патріархату судяться з державою через нові статути

Україна хоче, аби релігійні організації вказали свою неприбутковість, а в МП вимагають створити їм умови, подібні до російських.

До кінця року всі релігійні організації мають перереєструватися, доповнивши свої статути нормою про неприбуткову дiяльність. Але в УПЦ Московського патріархату вирішили оскаржити ці вимоги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Протоієрей Олександр Бахов вважає, що розпоряджатися майном та землями парафії має не конкретна релігійна громада, а керівництво єпархії. Шість із єпархій УПЦ МП відмовилися виконувати вимоги перереєстрації, котру пройшли решта релігійних спільнот. Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш вважає, що за такою позицією приховується намагання перенести в Україну російську модель існування церкви, котра є невластивою для нашої країни. У відповідь священики Московського патріархату звернулися до суду.

ВідеоУПЦ МП через суд намагається отримати права, що суперечать законодавству

Представники влади впевнені, що в такий спосіб ті намагаються захистити себе від переходів вірян до інших православних юрисдикцій – насамперед УПЦ Київського патріархату. Але в Україні саме парафія є власником майна та культових споруд, які найчастіше будуються і доглядаються коштом самих парафіян. "Якби ми зареєстрували, то будь-яке рішення контролювалося б митрополією, насправді громада була б позбавлена можливості вільно розпоряджатися накопиченим майном", - пояснює свою незгоду Юраш.

У парламенті додають, що Московський патріархат не може скаржитися на дискримінацію, бо отримав від держави 220 тисяч гектарів землі – цього достатньо для побудови п’яти Ватиканів. А церковну юрисдикцію віряни змінюють виключно за переконаннями. "Громадськість не завжди вітає, коли, наприклад, священики Московського патріархату надсилають телеграму Путіну- визволителю, коли їхні єпископи закликають у церкві зривати мобілізацію. Це не завжди вітається українською громадськістю, але з точки зору держави ніякої дискримінації не бачу", - каже голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій комітету ВР України з питань культури і духовності Віктор Єленський.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта 

Залиште свій коментар

Вибір редакції