Священиків греко-католицької церкви  до співпраці схиляють силовики

Колишній глава УГКЦ Любомир Гузар зазначив, що влада не хоче йти з церковою на діалог, а правоохоронці схиляють її до співпраці.

Колишній глава Української греко-католицької церкви, кардинал Любомир Гузар зазначає відсутність діалогу між владою та церквами.

У той час як Українська православна церква Київського патріархату заявляє про спроби переманити її священиків, УГКЦ стикається зі своїми проблемами, які, зокрема, виражаються в спробах правоохоронних органів зацікавити священиків співпрацювати з ними.

Про це він сказав на прес-конференції.

"Має розпочатися між владою і церквами серйозний діалог. Влада не хоче з нами говорити, не було ще до сьогоднішнього дня за цілий рік зустрічі ні з президентом, ні з іншими представниками влади серйозної, де б можна було це обговорити", - сказав екс-глава УГКЦ.

Гузар зазначив, що позитивно сприймає той факт, що президент Віктор Янукович є віруючим і парафіянином однієї церкви, яку регулярно відвідує.

У той же час, на його думку, ситуація, коли одна з церков починає отримувати преференції від влади, є небезпечною.

"Те, що сьогодні Українська православна церква отримує певні привілеї, це не є, звичайно, проявом дуже гарячої любові з боку уряду, або держави, або влади, це дуже небезпечна річ для церкви", - сказав він.

Кардинал висловив думку, що така ситуація небезпечна, проте не нова, оскільки такі спроби були й раніше.
Він також висловив надію, що влада не буде повторювати помилки столітньої давності і намагатися встановити контроль над церквою.

Як повідомлялося, у середу, 10 лютого, глава УГКЦ Любомир Гузар подав у відставку. Секретар Синоду Єпископів, Куріальний єпископ УГКЦ Богдан (Дзюрах), до обрання нового глави УГКЦ адміністратором Церкви буде архиєпископ Львівський Владика Ігор (Возьняк).

Протягом двох місяців відбудеться виборчий Синод, який обере нового Главу Церкви.

Читайте також:

Гузар майже осліп: керувати церквою буде його помічник

УПЦ МП: Київський патріархат зникне однозначно

Проти священиків Київського патріархату порушать кримінальні справи

ВідеоСвящеників греко-католицької церкви до співпраці схиляють силовики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: