Священика на Буковині звинувачують у зникненні півсотні унікальних ікон

Розбиратися у крадіжці з Києва прибув особисто архієрей старообрядницької церкви

Більше півсотні унікальних ікон недорахувался буковинська община старообрядців. Дізналися про це випадково, коли на дрібних крадіжках у соборі села Біла Криниця зловили церковного прислужника. Селяни підозрюють у причетності до зникнення стародавніх ікон місцевого священика. Скандал набув такого розголосу, що розбиратися у Білу Криницю навіть приїхало найвище духовенство, йдеться в сюжеті ТСН.12.00.

Успенському собору у Білій Криниці більше ста років, проте ікони та церковні книги у ньому ще давніші – деякі з них датуються ще п'ятнадцятим століттям. Більше півсотні унікальних образів звідси зникли.

Наприкінці минулого року селом, в якому мешкають близько ста людей, прокотилася серія крадіжок, із будинків селян зникали особисті речі та церковні реліквії. Коли ж люди звернулись до правоохоронців, ті знайшли вкрадене вдома у церковного прислужника. Тоді його запідозрили і в зникненні ікон з храму. Чиновники терміново скликали комісію, яка і виявила шокуючу недостачу.

"Виявилось, що 77 найменуваннь, з них ікони ХІV-XVII століття, і книг зараз вже немає. Коли ми почали з'ясовувати, чи була взагалі колись проведена інвентаризація, то виявилося, що з 2001 року ні одного року ніхто не проводив", - розповів заступник голови Глибоцької ОДА Ілля Лупуляк.

На зборах громади села люди висловили підозру, що до зникнення ікон причетний не тільки прислужник, а і сам отець Сергій - місцевий священик. Сам отець Сергій обвинувачення відкидає, мовляв, ікони зникли ще до його приходу у село. А жодної інвентаризації за 15 років не робив, бо не мав на то благословення.

Розбиратися у крадіжці з Києва прибув особисто архієрей старообрядницької церкви Савватій.

ВідеоНа Буковині зникли ікони общини старообрядців

Свої висновки інвентаризаційна комісія передала у поліцію та службу безпеки, там вже вирішиватимуть, чи відкривати кримінальне провадження.

Отця Сергія, до речі, громадянина Російської Федерації, старійшини вирішили тимчасово відсторонити від служби у храмі та забрали ключі від усіх церковних приміщень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: