"Святий Валентин - не покровитель закоханих". У ПЦУ пояснили, чому не святкують 14 лютого

Дата публікації
Перегляди
51к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Святий Валентин - не покровитель закоханих". У ПЦУ пояснили, чому не святкують 14 лютого

Фото: УНІАН

ПЦУ відзначає день пам'яті святого, але не в лютому.

У Православній церкві України зауважили, що вшановують пам'ять святого Валентина, але він не має жодного стосунку до покровительства закоханих.

Про це 13 лютого написали на сторінці ПЦУ у Facebook.

В ПЦУ зазначили, що церква відзначає кілька святих з іменем Валентин. Однак у цьому разі, ймовірно, йдеться про Валентина (Італійського), який жив у місті Терні в ІІІ столітті. Православна церква вшановує його пам'ять, адже це було ще до розділення церкви на Західну та Східну.

"Тому пам’ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиції, однак у різні дати: католики згадують його 14-го лютого (однак не у загальному календарі, де цього дня вшановуються святі Кирил і Мефодій, а у «Римському мартиролозі», де вказані місцеві дні пам‘яті); православні – 12-го серпня", - йдеться в дописі.

В Українській церкві наголосили, що свято, яке прийнято відзначати 14-го лютого як День закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина. Згідно з легендою "він вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II".

"Ця легенда містить значну помилку у хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання. Церква вважала законним той шлюб, що укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громади", - зазначили в ПЦУ.

Щодо самого святкування 14 лютого, то там вважають, що 496 року Папа Геласій канонізував святого Валентина і присвятив йому день пам’яті саме в цей день, аби "витіснити язичницьке святкування, яке відзначалось у Римі у ті часи та супроводжувалось жертвоприношеннями на честь плідності та материнства".

Щороку 14-го лютого у багатьох країнах світу відзначають «День святого Валентина», який присвячений «усім закоханим»....

Опубліковано Православна Церква України Середа, 12 лютого 2020 р.

Нагадаємо, Православна церква України не проти зміни церковного календаря, але там вважають, що це "не на часі". Тож найближчим часом переносити святкування Різдва там не збираються. Очільник ПЦУ Епіфаній пояснив, які є проблеми із перенесенням Різдва.

Тим часом за останні роки підтримка перенесення святкування зросла. Хоча, згідно з опитуваннями, зараз лише чверть опитаних українців підтримують перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. 64% респондентів проти такої ідеї.

До Дня святого Валентина на американських митницях ретельно перевірять мільйони квітів

До Дня святого Валентина на американських митницях ретельно перевірять мільйони квітів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
51к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація