Святкування Помаранчевої революції забороняють

Влада Києва просить суд заборонити святкування третьої річниці Помаранчевої революції на Майдані Незалежності.

Керівництво Києва звертається до суду з вимогою обмежити проведення партіями та організаціями святкових заходів на Майдані Незалежності 22 листопада з нагоди третьої річниці Помаранчевої революції.

Про це повідомив УНІАН начальник Головного управління з питань внутрішньої політики КМДА Віктор Гончарук.

Майдан
Майдан Незалежності, на якому відбувалися основні події Помаранчевої революції, може виявитися закритим для святкування (Фото: petrenko.com.ua)
За його словами, міська влада звертається до суду через те, що відсутній відповідний формат святкування згідно з тими заявками, котрі надійшли до управління внутрішньої політики, а аби запобігти можливим конфліктам між прихильниками різних політичних сил.

Гончарук повідомив, що на сьогоднішній день відсутні заявки ключових політичних сил, зокрема, "Нашої України" та БЮТ на проведення своїх святкових заходів на Майдані Незалежності з нагоди річниці Помаранчевої революції. Він зазначив, що НСНУ поінформувало мерію, що їх політична сила централізованих заходів не проводитиме. Натомість прихильники НСНУ, які приїдуть до Києва 22 листопада, проводитимуть час за власною програмою.

Водночас, за словами Гончарука, є дві заявки від громадських організацій "Народна Варта" та КУПР, які планували провести 22 листопада окремі незалежні заходи на Майдані Незалежності і встановити там дві сцени. Їм було запропоновано об’єднати свої зусилля і узгодити єдину програму святкування, яка дійсно відповідала б формату свята, а не була схожою на "якесь містечкове дійство".


Однак на сьогодні, за словами Гончарука, на цю пропозицію відповіді не надійшло. Тому, вважає він, не хотілось би, щоб в цьому святі “крім тих людей, що перебувають в "трубі", ніхто не брав більше участі".

При цьому Гончарук підкреслив, що це лише одна частина проблеми. Інша, за його словами, полягає в тому, що Партія регіонів відмовилась демонтувати намети і знімати свою символіку та виводити людей з місця, яке заявлено для проведення акцій. Тому залишається питання, де встановлювати сцену для концерту, якщо місця вільного нема на Майдані Незалежності, і де розміщувати людей, які мають різні політичні погляди, щоб уникнути фізичних протистоянь.

"З огляду на ці дві складові, які, з одного боку, стосуються естетичних міркувань, а з іншого, простої логіки упередження конфліктів, ми прийняли рішення звернутися до суду", - сказав Гончарук. За його інформацією, рішення очікується отримати вже завтра від обласного адміністративного суду Києва.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: