Свято ранньої полуниці: фахівці радять дочекатися сезону і передрікають падіння цін удвічі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кидатися на ягоди саме зараз не варто – застерігають фахівці.

Прилавки українських ринків заполонили ранні полуниці. Поки що ягоди дорогі, але знавці прогнозують, що вже за днів десять ціна впаде вдвічі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Полуниці везуть переважно з півдня країни – Одеської, Херсонської та Запорізької областей. На Закарпатті через сезон дощів неврожай. Рання ягода небезпечна надмірним вмістом пестицидів. Запах хімікатів, нерівномірний  окрас та випуклі вічка полуниці – усе це має насторожити покупця. "Полуницю після збору треба зберігати не більше двох діб, тому що потім нітрати перетворюються в нітріти. Нітріти – це досить токсична речовина для всіх органів, особливо нервової системи. Ягода взагалі повинна реалізуватись на ринку один день", - зауважує завідувач лабораторії Володимирського ринку Галина Климчук.

ВідеоТСН дізнавалась, скільки в ранній полуниці нітратів

Прилавки заполонили ранні полуниці. Поки що дорого, але вже за днів 10 ціна, прогнозують знавці, впаде удвічі. На базари та в супермаркети найбільше ягід везуть з Херсонщини. На Закарпатті полуниці не вродила через дощі. Чи не забагато в ранньому врожаї нітратів: ТСН перевіряла полуничний асортимент.  

ТСН дізнавалась, скільки в ранній полуниці нітратів

Її підлеглі перевіряють якість усіх продуктів на ринку, а от на ярмарках і стихійних точках продажу покупець має розраховувати насамперед на себе. Вміст нітратів можна виміряти спеціальним портативним пристроєм – його може придбати кожен для особистих інспекцій. Цифри менше 60 нарікань не викликають – вони в нормі. А от показник 90 в красивих великих ягід змушує шукати власницю ятки. Пані Ольга дістає папку з документами і запевняє, що її продукт пройшов лабораторну перевірку: "Оце центральна лабораторія, і на кожну неділю в мене ось документи. Кожну неділю я роблю, бо без лабораторії нас не допустять сюди".

Фахівці в будь-якому разі радять не давати ранні полуниці дітям. Надмірний вміст нітратів у ягодах може спровокувати шлункові розлади, нудоту та отруєння. Сезон полуниць розпочнеться приблизно через тиждень, тож тоді купувати ягоди буде більш безпечно. Якщо ж покупець спокушається на ранню ягоду, варто пам’ятати – її належить ретельно промити перед споживанням.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції