Сюрпризи є, але все йде за планом: представник Порошенка на синоді пояснив рішення Константинополя

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Павленко вийшов із резиденції патріарха в гарному настрої та заспокоїв українців.

Підстав для розчарування чи паніки внаслідок оприлюднення комюніке Вселенського патріархату щодо проведеного в останні три дні синоду не існує. На цьому наголосив заступник голови Адміністрації президента України Ростислав Павленко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Сюрпризи справді є – приємні", - заявив він. І пояснив, що визначення дати проведення собору в Україні та узгодження тексту самого Томосу про автокефалію відбулося, а стисле комюніке відображає лише невелику частину того, що відбувалося на синоді. "Це все є", - запевнив посадовець. За його словами, дату собору має озвучити особисто патріарх Варфоломій, і він може зробити це вже найближчими днями. Сам собор, як і раніше, очікується у грудні.

ВідеоДата Об'єднавчого собору може бути озвучена найближчими днями

Синод Вселенського Патріархату розглянув питання надання Томосу для України і видав комюніке за результатом обговорення. Що це за документ – дивіться у сюжеті.

Дата Об'єднавчого собору може бути озвучена найближчими днями

За словами Павленка, найважливішим рішенням синоду є підготовка "конституційної хартії" для української церкви, котра може стати базою для об’єднання православного духовенства країни. Ці пропозиції потрібні, аби імплементувати положення вже підготовленого Томосу в статут об’єднаної церкви, котрий буде схвалюватися на соборі в Києві. "Статут і хартія побудовані на основі Томосу", - підкреслив чиновник. "Ці пропозиції будуть передані українським єпископам", - додав він.

Представник президента наголосив на тому, що події розвиваються згідно із затвердженою ще навесні "дорожньою картою" надання канонічної автокефалії, хоча деякі етапи тривають трошки довше, ніж того багатьом хотілося. "Все йде за планом. Ніякої паніки немає. Найголовніше, що все відбувається в суворій відповідності до канонів православної церкви", - підсумував Павленко.

Як повідомлялося, посадовець останні дні перебував у Стамбулі, куди спеціально прибув на запрошення патріархії та згідно з дорученням глави держави. Павленко не брав участі в засіданнях, але був присутній і в разі необхідності консультував учасників синоду щодо українських питань.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції