Сюзанна Станік знову суддя КС

Райсуд Києва відновив Сюзаннну Станік на посаді судді Конституційного суду. Цього разу вона оскаржила звільнення самостійно.

Рішення про відновлення Сюзанни Станік на посаді судді КС було ухвалене Шевченківським районним судом Києва учора увечері. Її адміністративний позов до президента Віктора Ющенко був задоволений судом в повному об'ємі.

Сюзанна Станік
Сюзанна Станік (Фото: ccu.gov.ua)
Своїм рішенням райсуд зобов'язав главу держави відмінити указ про звільнення пані Станік і відновити її на посаді судді КС. Не дивлячись на те, що вчора була оголошена лише результативна частина судового визначення, рішення вже набуло чинності.

Укази про звільнення з постів суддів КС Валерія Пшеничного, Сюзанни Станік і Володимира Іващенко на підставі порушення ними присяги були підписані Віктором Ющенком на початку травня. Через декілька днів дія указів була припинена рішенням районних судів Донецька і Луганська для забезпечення позовів народних депутатів V скликання від Партії регіонів Анатолія Заца і Олександра Ефремова, які визнали, що звільнення суддів КС порушило їх права.

Згодом рішення районних судів були оскаржені Секретаріатом президента і відмінені апеляційними інстанціями.

У Кабінеті міністрів відновлення Сюзанни Станік на посаді судді КС вчора визнали "абсолютно обгрунтованим". "А хіба могло бути інакше?" – сказав постійний представник Кабміну в КС Василь Німченко. На його думку, сам факт відсутності в указі про звільнення суддів КС мотивації цього рішення свідчить про порушення законодавства.

"Невмотивоване звільнення людини і звинувачення при цьому його в порушенні присяги взагалі неприпустимо", - вважає пан Німченко.

У Секретаріаті президента упевнені, що, ухваливши рішення про відновлення пані Станік на посаді судді КС, Шевченківський районний суд перевищив свої повноваження. "Йдеться про конституційне право президента призначати і звільняти суддів Конституційного суду, а не про право працедавця, який знаходиться з суддею КС в трудових відносинах", - заявив газеті "Коммерсант-Україна" радник президента Степан Гавриш.

При цьому радник президента переконаний, що рішення Шевченківського райсуду повинне бути оскаржене: "У Секретаріату президента немає вибору – він зобов'язаний оскаржити рішення суду, оскільки воно зруйнувало правову позицію президента".

У Кабміні ж вважають, що апеляційна інстанція тільки підтвердить рішення районного суду. "Оскаржити вони (юристи СП – ред.), звичайно, можуть – це їх право, але навіть не знаю, яка правова позиція може бути встановлена в основу такої заяви, - признався газеті "Коммерсант-Україна" Василь Німченко.– Я вважаю, що судді Конституційного суду були звільнені незаконно. Це моя суб'єктивна думка, і вона може не співпадати з думкою президента".

Суддя КС у відставці Валерій Пшеничний вважає, що рішення Шевченківського райсуду на нормальне функціонування КС не вплине, проте прогнозувати, чим закінчиться судова тяжба між президентом і Сюзанною Станік, не береться. "Засідання продовжуватимуться в нормальному режимі, а чим все це закінчиться, навіть не знаю. Повернемося з відпустки – подивимося", - сказав пан Пшеничний.

Відзначимо, що Сюзанна Станік єдина, хто не змирилася з своїм звільненням. Нагадаємо, раніше панове Пшеничний і Іващенко самі написали заяви про відставку, після чого Віктор Ющенко повторно підписав укази про їх звільнення, вже з вказівкою причини: "у зв'язку з поданими заявами про відставку".

Оскільки судові рішення, пов'язані з відновленням на посаді, підлягають негайному виконанню, не виключено, що вже сьогодні Сюзанна Станік знову братиме участь в роботі КС. "Станік прийде на роботу і буде як рівна серед рівних, а сам суд працюватиме в нормальному режимі", - упевнено заявив Василь Німченко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: